20. 4. 2024
1

Oranžové hřiště bylo slavnostně otevřeno v obci Řetová

Ústí nad Orlicí  – Místo pro hry a aktivní odpočinek mohou využívat děti i dospělí v obci Řetová. Oranžové hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 522 663 Kč. V odpočinkové zóně v centru obce tak vzniklo zázemí pro bezpečné hry a aktivní odpočinek nejen pro děti, ale i dospělé.

Nové herní prvky si již vyzkoušeli první návštěvníci. Děti se mohou vyřádit v multifunkční sestavě s domečkem, jsou zde chůdy, lavice, trojitá hrazda, multifunkční sestava pro lezení a šplhání a nechybí ani houpačka. Do projektu bylo zahrnuto provedení nezbytných prací, bezpečných dopadových ploch a menší zemní práce související z instalací herních prvků.

Hřiště budou využívat děti při hrách a volnočasových aktivitách, a to jak samostatných, tak i v rámci činnosti dětských kroužků a sdružení v obci. „Chceme podpořit mladé rodiny s dětmi, aby se jim v naší obci líbilo a měli tu i zázemí a nestěhovali se do větších měst. Pozemek je součástí návsi, odpočinkové zóny v centru obce. Lokalita je bezpečná, volně a bezbariérově přístupná. Od přilehlé komunikace je oddělena zídkou sloužící zároveň jako posezení. Díky Nadaci ČEZ jsme mohli původní již dosloužilé a nebezpečné herní prvky nahradit novými,“ pochvaluje si starosta obce Jan Kada.

Provoz dětského hřiště bude zajišťovat obec Řetová. Dětské hřiště bude volně přístupné. Děti ho budou moci využívat kdykoli bez omezení, pro mrňousky se samozřejmě předpokládá stálý dohled rodičů nebo jiné dospělé osoby. Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.


Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Player 5749586 1280 Previous post Házenkáři Brna a Zubří vstoupí do bojů na evropské scéně proti sobě
Celkovy Pohled Na Budovu Next post Na Hradecku kraj rozšířil poskytování sociálních služeb, v Roudničce je hotovo