Opava – Onkologický pavilon T Slezské nemocnice v Opavě prochází rekonstrukcí od podzimu, kdy bylo v říjnu oddělení přestěhováno do náhradních prostor v pavilonu 7 Psychiatrické nemocnice. K původní budově onkologie už přibyla nová přístavba, kde bude umístěna recepce a nové ambulance. Ve staré budově onkologie se dokončují bourací práce, budova má osazena nová okna.

V současné době tady mají napilno zedníci, kteří staví nové příčky, připravuje se elektroinstalace, následně přijdou na řadu práce se sádrokartonem, obkladači, instalatéři. Závěrečné práce budou spočívat v zateplení celé budovy a realizaci nové fasády. “Ani okolí pavilonu T nepřijde zkrátka, provedeny budou nové terénní úpravy, osázeny nové stromy a vybudováno také parkoviště pro onkologické pacienty,” uvádí ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

Náklady na rekonstrukci jdou z Moravskoslezského kraje a včetně přístavby jsou odhadovány na 39 milionů korun. Pacienti i zdravotníci se mají do nového prostředí vrátit během července tohoto roku.