7. 12. 2023
P1510488 Snapseed Kopie

Oddělení urgentní medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové za poslední roky eviduje nárůst počtu pacientů

Oddělení urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové eviduje v posledních letech nárůst počtu pacientů. Zatímco po svém otevření v roce 2008 ošetřilo za rok 31.000 pacientů, nyní se roční počet ošetřených pohybuje kolem 48.000 lidí. Pro bližší představu se průměrný příjem za 24 hodin pohybuje kolem 120 pacientů, tedy pět za každou hodinu.

“Hlavním úkolem personálu pracujího na urgentím příjmu, tedy lékařů, sester, záchranářů či sanitářů je nejen se postarat o akutní pacienty, ale také správně organizovat a koordinovat péči na vstupu pacientů do nemocnice,” uvedl vedoucí lékař Oddělení urgentní medicíny Jaromír Kočí.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Pro poskytování kvalitní péče je naprosto zásadní nejen úzká spolupráce s praktickými lékaři v regionu a zdravotnickou záchranou službou, ale především s jednotlivými klinikami FN HK, bez jejichž kvalitní práce by péče na urgentním příjmu nikdy nemohla fungovat.

Péči o pacienty zajišťuje na urgentním příjmu v pracovní době sedm lékařů a dvanáct nelékařských zdravotnických pracovníků, v mimopracovní době jsou to čtyři lékaři a devět nelékařských zdravotnických pracovníků, v mimopracovní době oddělení také zajišťuje lékařskou pohotovostní službu pro královéhradecký region.

zdroj: https://www.fnhk.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0x7a4125 Previous post Remíza s Líšní, loučení a velké oslavy
Sd 2 Next post Vzniká neobyčejná stavba v centru Náchoda – spolkový dům