23. 5. 2024
Georges Seurat

Odbornice na dějiny umění a estetiky Jana Jebavá bude mít přednášku na téma : Georges Seurat: umění je harmonie

Studijní a vědecká v knihovna v Hradci Králové si pro vás na 6. února připravila zajímavou přednášku o francouzském malíři Georgesovi Seuratovi, který byl zakladatel neoimpresionismu.

Vynalezl a používal techniku pointilismu či divizionismu, což bylo skládání obrazu z malých barevných bodů. Z počátku se inspiroval barbizonskou školou a impresionistickými náměty z plenéru. Postupně si vytvořil vlastní umělecko-vědecký přístup k tvorbě. Roku 1884 zakládá spolu s Paulem Signacem Společnost nezávislých umělců.

Začínáme v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.
Vstupné 60/30 Kč.* Vstupenky zde.

*Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP. Děti zdarma.

O PhDr. Janě Jebavé:

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. 

Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. 

V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rock For People Previous post Festival Rock for People hlásí vyprodáno
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 Next post 30 zápasů a konec. Hráč Mountfieldu HK Rudolf Červený přestupuje do Komety Brno