29. 5. 2024
Passengers 1150043 1920

Od této neděle se změní jízdní řády autobusů

Stávající systém cyklobusů rozšíří v letní sezoně možnost přepravy jízdních kol na vybraných spojích v Orlických horách, Krkonoších a na Broumovsku.

„Změny jízdního řádu reflektují požadavky obcí, škol, zaměstnavatelů, a především samotných cestujících. Příkladem je nový večerní autobus jedoucí mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem, který zajistí přípoj od rychlíku z Prahy a Hradce Králové,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Na vybraných spojích linek z Častolovic na Šerlich, z Deštného do Rokytnice a z Rychnova nad Kněžnou do Rokytnice bude o víkendech v letní sezoně umožněna přeprava jízdních kol. Autobus pojme vždy maximálně šest kol.

Významně se také zlepší víkendová prázdninová doprava v oblasti Police nad Metují, Adršpašsko-teplických skal a Broumovských stěn. Také zde bude možné na vybraných spojích cestovat s jízdními koly do počtu šesti kusů. Služby rozšířené o přepravu jízdních kol nabídnou rovněž některé linky v Krkonoších. Tímto způsobem kraj doplní zavedený systém cyklobusů, které obsluhují čtyři turisticky významné oblasti.

Novinkou v Peci pod Sněžkou je nová autobusová zastávka u parkovacího domu. Turisté přijíždějící do tohoto střediska vlastním vozem se tak přiblíží do centra autobusem.

Zlepší se také víkendová doprava do obcí ležících západně od Hradce Králové.


ZMĚNY AUTOBUSOVÝCH JÍZDNÍCH ŘÁDŮ OD 13. 6. 2021

KRÁLOVÉHRADECKO

Na lince 104 je zaveden nový pár víkendových spojů s odjezdem v 6:45 z Hradce Králové přes Těchlovice, Radíkovice, Libčany, Roudnici, Puchlovice, Boharyni a Kunčice do Nechanic s návratem zpět v 8:35 z Nechanic (příjezd do Hradce Králové 9:16). Díky těmto novým spojům se řadě obcí na západ od Hradce Králové zlepší nabídka víkendové dopravy.

KRÁLOVÉDVORSKO

Na lince 451 je na základě připomínek cestujících zaveden nový spoj v 18:50 ze Dvora Králové nad Labem do Jaroměře. Zpět z Jaroměře do Dvora Králové nad Labem pojede ve 20:27 a zajistí přípoj od rychlíku linky R10 z Prahy a Hradce Králové. Tím dojde ke zlepšení nabídky spojů ve večerních hodinách z Hradce Králové do Dvora Králové nad Labem.

K rozsáhlejší změně dochází u linky 414. Některé spoje dosud vedené okružní trasou Dvůr Králové nad Labem – Vítězná – Nemojov – Dvůr Králové nad Labem se nově vrátí z Vítězné zpět do Dvora Králové nad Labem přes zastávku Kocbeře,,odb.Vítězná, kde bude zajištěna návaznost do Trutnova. Poslední večerní spoj, který odjíždí ze Dvora Králové nad Labem ve 22:48, bude nově prodloužen až do Nemojova, a zajistí tak novou možnost pozdně večerního spojení do této obce.

ORLICKÉ HORY

Cestující na lince 240 mohou v pracovní dny využít prodloužený spoj s odjezdem v 9:05 z Rokytnice v Orlických horách do Bartošovic v Orlických horách, který bude pokračovat až do Neratova. Zpět z Neratova do Bartošovic v Orlických horách bude autobus veden v 10:28.

Z Nového Hrádku každý pracovní den v červenci a srpnu vyrazí v 8:06 autobus linky 395 přes Olešnici v Orlických horách do Deštného v Orlických horách a dále na Šerlich. Od Národního domu bude odjíždět v 8:36, a posílí tak provoz v pracovní dny mezi Deštným v Orlických horách a Šerlichem. V 9:00 se autobus vrací ze Šerlichu do Deštného v Orlických horách a dále nabízí spojení do Olešnice v Orlických horách, případně s využitím přestupní jízdenky až na Nový Hrádek. Odpoledne bude na této lince veden ještě spoj s odjezdem v 16:30 z Olešnice v Orlických horách. Tento spoj ukončí svou cestu v Deštném v Orlických horách v Zákoutí u hotelu Orlice, odkud se po stejné trase bude vracet v 17:20.

Na vybraných spojích linek 111 (Hradec Králové – České Meziříčí – Dobruška), 264 (Hradec Králové – Dobruška – Deštné v Orlických horách – Šerlich) a 331 (Nové Město nad Metují – Deštné v Orlických horách – Šerlich) bude v letní sezoně o víkendech umožněna přeprava jízdních kol (autobus přepraví maximálně 6 kol).

RYCHNOVSKO

Na základě dlouhodobě minimální poptávky po zajíždění spojů linky 309 do zastávky Strojnická v Rychnově nad Kněžnou je obsluha této zastávky výrazně omezena.

Na vybraných spojích linek 225 (Častolovice – Rychnov nad Kněžnou – Deštné v Orlických horách – Šerlich), 240 (Deštné v Orlických horách – Šerlich – Orlické Záhoří – Neratov – Říčky – Rokytnice v Orlických horách) a 201 (Rychnov nad Kněžnou – Rokytnice v Orlických horách) bude v letní sezoně o víkendech umožněna přeprava jízdních kol (autobus přepraví maximálně 6 kol).

BROUMOVSKO

Zásadní proměnou projde nabídka víkendové a prázdninové dopravy v oblasti Machova, Adršpachu a Broumovských stěn.

Na lince 360 dochází k zavedení nových čtyř párů spojů o víkendech, které obyvatelům Policka nabídnou přímé spojení do Adršpašsko-teplických skal. Na lince 361 dojde k rozšíření počtu víkendových spojů mezi Machovem a Policí nad Metují a na lince 363 o prázdninách a víkendech dojde k rozšíření obsluhy turisticky zajímavých výchozích míst v Broumovských stěnách (Slavný a chata Hvězda). Linky 360, 361 a 363 navíc budou mezi sebou vzájemně provázány v Polici nad Metují, tedy bude možné přímo nebo s přestupem cestovat z Machova na Hvězdu, ze Slavného do Adršpachu apod.

Na vybraných spojích bude v letním období (v pracovní dny i o víkendech) možné přepravovat jízdní kola (autobus přepraví maximálně 6 kol). Tyto spoje jsou vyznačeny v jízdním řádu.

V rámci úprav bylo myšleno i na místní obyvatele. Z Machova bude nově možné i o víkendech cestovat do zaměstnání, kde práce probíhá v nepřetržitém provozu se střídáním směn v 6 a 18 hodin. Naopak některé velice málo využité spoje či jejich zajížďky budou zrušeny.

JAROMĚŘSKO

Z důvodu pravidelných dopravních kongescí v Jaroměři a Náchodě dojde k uspíšení spoje linky 306 v 13:47 z Jaroměře do Náchoda. Tento spoj bude nově vyjíždět již v 13:35 bez přípoje na rychlík linky R14 z Pardubic.

NOVOMĚSTSKO

Z důvodu kombinace probíhajících uzavírek komunikací v Rychnovku a Černčicích dojde k úpravě zastavovaní linky 305 ve Slavětíně nad Metují a Městci.

TRUTNOVSKO

Na lince 401 Trutnov – Bernartice – Žacléř – Trutnov jsou nově zavedeny spoje s přepravou kol (přes letní měsíce v pracovní dny i o víkendech).

V pracovní dny v červenci a srpnu bude zaveden nový spoj mezi Pecí pod Sněžkou a Malou Úpou s odjezdem v 16:40.

V Peci pod Sněžkou budou regionální spoje nově obsluhovat zastávku u parkovacího domu tak, aby se turisté přijíždějící autem mohli přiblížit do centra obce s využitím autobusové dopravy.

VRCHLABSKO

Na základě požadavku obce Prosečné dojde k úpravě spoje linky 413 s odjezdem v 7:45 z Vrchlabí. Nově pojede již v 7:21.

Na lince 456 (Vrchlabí – Strážné) dojde k rozšíření nabídky spojení v letních měsících, nově bude zařazen do provozu spoj v 10:10 o víkendech a v 10:40 v pracovní dny. Doplní tak další spoje v 9:15 o víkendech a 9:30 v pracovní dny. Nově tedy bude dopolední spojení do Strážného zajištěno i ve směru od Pece pod Sněžkou, Benecka, Liberce, Dvora Králové nad Labem, Hradce Králové či Špindlerova Mlýna.

Na linkách 451, 413, 400 a 456 bude v letním období možné na vybraných spojích přepravovat jízdní kola. Tato změna vhodně doplní systém cyklobusů a na některých trasách i rozšíří nabídku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (4) Previous post Královéhradecká galerie otevřela pět nových výstav
Tkalcovska 1 Next post V centru Náchoda vzniká nová komunikace – propojí ulice Kladskou a Borskou