Královéhradecký kraj – S končícími letními prázdninami dochází v Královéhradeckém kraji také k několika úpravám zejména v jízdních řádech veřejné autobusové dopravy. Kromě několika drobných změn v časech odjezdů na některých linkách dochází také k posílení spojů například na Jičínsku a Novopacku.

„Aktuální úprava jízdních řádů vzešla na základě požadavků jednotlivých obcí, zaměstnavatelů či samotných cestujících. Tato změna souvisí zejména se začátkem školního roku, kdy je zapotřebí zajistit veřejnou dopravu dětí a studentů do škol. Dále například na Jičínsku zavádíme náhradní autobusovou linku na trase Sobotka – Mladějov – Libuň – Lomnice nad Popelkou, jelikož stávající vlak z Lomnice nad Popelkou do Mladějova bude jezdit pouze v letní turistické sezoně,“ uvedl radní pro oblast dopravy Václav Řehoř.

Rychnovsko

Na Rychnovsku dochází ke drobným časovým úpravám odjezdů na trase z Častolovic do Rokytnice v Orlických horách či z Týniště nad Orlicí do Rychnova nad Kněžnou. Změny v odjezdech nastanou také na lince z Rychnova nad Kněžnou do Opočna.

Kostelec nad Orlicí a okolí

Kvůli minimálnímu využití dochází ke změně trasy u školního spoje linky IREDO 223 do Borohrádku. Autobus nově pojede z Kostelce nad Orlicí mimo zastávky „Kostelec nad Orlicí, žel. zast.“ a „Kostelec nad Orlicí, Na Skále škola“.

Hradecko, Jaroměřsko

Kvůli posílení spojení mezi Výravou a Jaroměří v ranních hodinách pojede autobus linky IREDO 112 z Hradce Králové do Jaroměře. Tento spoj vyjede z krajské metropole již v 6:50 a nově obslouží zastávky „Výrava, křiž.“ a „Libřice, Výravská“. V opačném směru dojde k uspíšení spoje jedoucího v 6:00 z Jaroměře do Hradce Králové.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Na linkách IREDO 101, 102, 104, 105, 106, 107, 108, 315 a 504 dochází ke změnám v garanci bezbariérovosti na jednotlivých spojích.

Jičínsko

Na železniční trati 064 v úseku Lomnice nad Popelkou – Mladějov dochází ke změně režimu provozu. Nově vlak pojede pouze v letní turistické sezoně. Díky této skutečnosti se zavede náhradní autobusová linka 551 v trase Sobotka – Mladějov – Libuň – Lomnice nad Popelkou. V souvislosti s touto změnou dojde také k dílčím úpravám na linkách IREDO 512 a 513.

Na lince IREDO 511 se kvůli minimálnímu využití zruší první ranní spoj z Hrdoňovic do Jičína.

Na lince IREDO 150 naopak dojde k výraznému navýšení spojů zajíždějících do obce Slavhostice. Tímto posílením se zajistí doprava žáků do ZŠ Hlušice.

V provozu bude nově polookružní linka IREDO 525 na trase Hořice – Chodovice – Holovousy – Bílsko – Hořice. Na lince budou v pracovní dny jezdit dva spoje.

Novopacko

Na lince IREDO 537 dochází k rozšíření provozu o úsek Borovnička – Borovnice – Pecka kvůli zajištění dopravy žáků do ZŠ Pecka. V souvislosti s tímto rozšířením se částečně upraví také linky IREDO 536, 538 a 457.

Broumovsko

Kvůli zlepšení dopravní obslužnosti v místní části Bělý v Machově dochází ke změně několika spojů linky IREDO 361. Tato úprava také zlepší dopravu žáků do ZUŠ Police nad Metují.

Trasa autobusu vyjíždějícího ve 13:45 z Broumova do Meziměstí se opět prodlouží až na točnu v Ruprechticích, odkud dále autobus pokračuje do Meziměstí.

Náchodsko

Na lince IREDO 321 Hořičky – Červený Kostelec kvůli zajištění včasného příjezdu k ZŠ Lhota u Červeného Kostelce pojede školní autobus z Hořiček již v 7:02. S touto změnou došlo ke zrušení přípoje v Žernově od České Skalice.

Kompletní podobu jízdních řádů naleznete na portálu www.dopravakhk.cz.