22. 4. 2024
Collage (2)

Obrázky rozkvetlých tulipánů opět zdobí chodby Kliniky onkologie a radiologie Fakultní nemocnice Hradec Králové

Prostory zdobí obrázky  a rukodělné výrobky s motivy barevných tulipánů, které pro akci Tulipánový měsíc vytvořily děti z celkem devíti mateřských, základních a uměleckých škol. Letos poprvé se do akce zapojili také pacienti Psychiatrické kliniky FN HK, pod vedením svých arteterapeutek. Cílem akce je přinést s jarem naději všem těm, kteří se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním.

„Chtěla bych všem, kteří se do přípravy výzdoby zapojili, co nejsrdečněji  poděkovat. Ačkoliv jsou školy v souvislosti s COVID-19 uzavřené, podařilo se nám prostřednictvím laskavých pedagogů  děti oslovit. Děti potom doma malovaly a vyráběly,  často za pomoci rodičů, prarodičů nebo sourozenců,“ uvedla koordinátorka akce Tulipánový měsíc ve FN HK Andrea Nečasová. Výzdoba kliniky je v této mimořádně náročně době boje s epidemií COVID-19 velkým zpestřením jak pro onkologické pacienty, tak pro zdravotníky a zaměstnance kliniky.

Do přípravy výzdoby se zapojily tradičně ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici Hradec Králové, ZŠ Týniště nad Orlicí a ZUŠ Týniště nad Orlicí. Letos nově se zapojilo MC Ratolest a DDM Sluníčko z Týniště  nad Orlicí, ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí, ZŠ SNP a MŠ Třebechovická z Hradce Králové a ZŠ Česká Skalice. V rámci pracovní terapie výzdobu pomohli připravit také pacienti Psychiatrické kliniky FN HK. Pro všechny organizace, které se letos zapojily, jsme připravili diplomy, kterými jsme jim poděkovali za aktivní podporu této akce. Velmi si vážíme času, nápaditosti a kreativity, které do tulipánové tvorby pro naše pacienty jednotliví tvůrci s láskou vložili!“ uvedla Nečasová.

Akci Tulipánový měsíc pořádá v České republice od roku 2013 Amelie z.s., která akcí upozorňuje na fakt, že onkologičtí pacienti potřebují nejen odbornou léčbu, ale i významnou psychosociální podporu a laskavý přístup. V rámci akreditovaného dobrovolnického programu se do akce zapojují také mnozí dobrovolníci Amelie. Bližší informace o akci i činnosti Amelie z.s. je možné najít na www.amelie-zs.cz

zdroj: https://www.fnhk.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screen 2020 06 19 11 26 30 Previous post Bromová, Pavlíček, Daučíková, Šejn. Královéhradecká galerie vloni získala díla za 4,5 milionů korun
Pexels Pixabay 164571 Next post Sodexo jako první recykluje benefitní plastové karty