13. 6. 2024
763c995c E24f 11ec 8b99 164b2ae4754b

Obchodní zóny na Pražském Předměstí propojí nová komunikace

Hradec Králové – Jedny z prvních obchodů fungují v nákupních centrech mezi Březhradem a Pražským Předměstím zhruba dvacet let, od té doby se město snaží o propojení dvou obchodních zón Tesco a Makro na jihu Hradce Králové. V úvodu tohoto roku se městu podařilo vykoupit strategické pozemky na Pražském Předměstí, na kterých by do budoucna mělo vzniknout dlouho plánované propojení.

Na vybudování části komunikace musí město připravit projektovou dokumentaci a následně vysoutěžit zhotovitele. Na zpracování projektové dokumentace schválili na svém zasedání zastupitelé milion korun.

„Je to další důležitý krok v celém projektu, který začínáme budovat skutečně od píky. Teprve nedávno byly zajištěny pozemky a nyní už můžeme připravovat podklady pro výběrové řízení na projektovou dokumentaci. Věřím, že celou věc se podaří dotáhnout do zdárného konce, jelikož toto propojení je skutečně důležité a potřebné. Ocení ho nejen návštěvníci obchodních center, ale také místní z Pražského Předměstí a Březhradu,“ informuje primátor města Alexandr Hrabálek. K propojení zón dojde pomocí čtvrtého ramene kruhového objezdu u zóny Tesco. „Díky tomu bude možné výrazně zkrátit trasu linek MHD a cyklisté i chodci budou mít lepší a bezpečnější cestu do obou obchodních zón,“ dodává primátor.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Pro stavbu komunikace se městu po dlouhých jednání podařilo vykoupit potřebné pozemky, převedeny byly v tomto roce. „V únoru letošního roku se nám spolu s odborem majetku podařilo zajistit majetkové vypořádání. Získali jsme pro město více než 1500 metrů čtverečních pozemků v lokalitě Pražského Předměstí za přibližně dva miliony korun. Nyní tedy město může přistoupit k pořízení projektové dokumentace a následně realizaci samotné stavby komunikace,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Na zpracování projektové dokumentace schválili na svém zasedání hradečtí zastupitelé finanční prostředky ve výši milion korun, v následujících měsících tak bude moci město soutěžit projektanta. „Jakmile bude projekt dokončen, bude možné přistoupit k výběrovému řízení na zhotovitele více než sto metrů dlouhé obslužné komunikace. Ta propojí obchodní zóny Tesco a Makro. Předpokládám, že by k vypsání výběrového řízení na zhotovitele části této komunikace mělo dojít v příštím roce,“ uvádí náměstek primátora pro oblast investičních akcí města Jiří Bláha. Předpokládaná cena této investiční akce je zhruba čtrnáct milionů korun. „Finance na tuto akci budou muset zastupitelé ještě projednávat, nejsou totiž zatím zahrnuté v rozpočtu ani rozpočtovém výhledu na příští roky,“ dodává náměstek Bláha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

K4 Previous post Stáří 21. století v České republice
Zdar Nad Metuji Z Vysky Next post Krajskou vesnicí roku 2022 je Žďár nad Metují