Praha – Němci vstupovali do utkání proti českým volejbalistům jako jediný neporažený tým kvalifikační skupiny A a tuto pozici si v nočním duelu udrželi. Po jasné výhře si tak řekli o účast na olympijském turnaji.

“Čeští hráči osmnáctkrát chybovali při podání a svým soupeřům tak cestu k vítězství nezkomplikovali. Bodovým lídrem českého výběru byl Jan Hadrava,” sděluje z Českého volejbalového svazu, Štěpán Sedláček.

Záznam utkání i přímé přenosy následujících zápasů jsou ke zhlédnutí na platformě volej.tv.

Proti jedinému neporaženému týmu skupiny A nezačali čeští volejbalisté dobře. Chybovali a brzy ztráceli 3:8. Po time outu trenéra Nováka se jeho tým zkoncentroval na hru a dotáhl se 10:13. O body se postaral Hadrava. Stejný hráč trefil eso na 17:20 a donutil Němce k oddechovému času. V pravou chvíli se z podání zadařilo Vašinovi, který snížil na 20:21 a po Grozerově dvojdoteku bylo srovnáno. V koncovce setu získali vítězství němečtí volejbalisté.

na3opysj1z111yqtkdvo
foto: FIVB

Po Polákově bodovém bloku a dalším Vašinově esu bylo skóre 2. sady 6:7 z českého pohledu. Po sérii českých chyb ale získali Němci pětibodové vedení. Češi darovali během necelých dvou setů svým soupeřům hned 13 bodů po chybách na servisu. Srb na druhou přes pouze korigoval nepříznivý stav setu, který opět získali Němci.

I ve 3. setu Češi dotahovali německé vedení. Šotola, Špulák a Licek dokázali skórovat, na 11:13 přiblížil svůj tým Polák. Přicházely však další chyby ze servisu. Licek přidal už 17. chybné podání, Vašina 18. a daroval tím Němcům mečbol.

qdtbd9mep1eoyia7olgf
foto: FIVB

Německo Česká republika 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)

Sestavy (od zóny I):

Česká republika: Licek, Špulák, Hadrava, Vašina, Polák, Janouch, Pfeffer (libero). Střídající: Šotola, Srb, Trojanowicz, Svoboda.

Německo: Krick, Tille, Schott, Brehme, Grozer, Reichert, Zenger (libero). Střídající: Zimmermann.

Ohlasy po utkání:

 Jiří Novák, trenér (CZE): „Bohužel jsme dneska upustili od hry, kterou je na tomto levelu třeba hrát. Bylo tam strašné množství chyb, ujely nám začátky setů a ve skóre jsme byli pořád pozadu. Musíme se vrátit k tomu, co je na této úrovni třeba hrát. Zítra je nový den a zítřejší zápas musíme urvat pro sebe.

Petr Špulák, blokař (CZE): Prohráli jsme s Němci 3:0 a podle mě to byl z naší strany nepovedený výkon. Udělali jsme strašně moc chyb na servisu. Víc než 15 za 3 sety je hodně. A obecně nás měli Němci dobře načtené, hráli bezchybně a my jsme v podstatě soupeři nekonkurovali v ničem. Byl to těžký zápas, ale myslím si, že umíme hrát daleko líp, než jsme dnes předvedli. Doufám, že to zítra bude lepší.