25. 5. 2024
419269900 807113198122298 3760978160014960720 N

O návratu vítězných vzpomínek s Ondřejem Sehnalem

Pardubice – Dnes na českou basketbalovou reprezentaci čeká jeden z klíčových duelů v kvalifikaci o EuroBasket 2025. Na domácí palubovce v Pardubicích vyzvou reprezentaci Velké Británie. Právě na té palubovce, která už zažila řadu památných soubojů. Bude ten dnešní jedním z nich?

Jedním z nezapomenutelných utkání je vítězné střetnutí s Ruskem, tolik klíčové pro postup na mistrovství světa 2019. Češi se do Pardubic vrací prakticky po roce, kdy se na místní palubovce proháněla superstar budoucnosti Victor Wembanyama.

„V Pardubicích cítíme domácí atmosféru, vyhráli jsme tu už spoustu důležitých utkání. A myslím, že pokud přijde plná hala, tak se tyhle vítězné vzpomínky vrátí,“ vzpomíná na reprezentační klání v enteria Areně rozehrávač Ondřej Sehnal.

Pevně věří, že dnes přibude další pozitivní zářez do kolektivní basketbalové paměti. Britové ve svém úvodním vystoupení přehráli na domácí půdě Nizozemsko rozdílem čtyř bodů. Utkání přitom bylo bohaté na vstřelené body 98:94.

„Při přípravě na Brity jsme na videu z jejich vítězného domácího zápasu s Nizozemskem viděli, že hráli velmi dobře nějakých 35 minut. Pak měli asi pět minut výpadek. Hrají trochu americkým stylem, hodně individuálně a hodně jeden na jednoho. Musíme tak být velmi kvalitní v individuální obraně a na obranném doskoku,“ uvědomuje si Sehnal.

Britové měli ve svém prvním utkání hned pět dvouciferných střelců, trefili 12 trojek a svého soupeře přeskákali. Dopustili se však 24 ztrát a dovolili tak soupeři 18 bodů z rychlých protiútoků. To by mohlo být vodítko pro svěřence Diega Ocampa.

„Myslím, že v tomhle zápase se dá stavět na velmi dobré obraně, kterou jsme předvedli v Řecku po celých 40 minut, nic jsme domácím nedali zadarmo, výborně nátlakově jsme bránili po celém hřišti a musíme tak zlepšit dvě věci – obranný doskok a hlavně ztráty, z kterých pramenilo dost obdržených bodů. Musíme se jich vyvarovat,“ upozorňuje Sehnal.

Český soupeř přijel s ofenzivní taktikou i do Pardubic. Trenér Stuetel po utkání s Nizozemskem hovořil o tom, že někteří hráči byli poprvé s národním týmem, nelíbily se mu ztráty a bez zajímavosti není ani to, že cílem jeho týmu je vystřelit v utkání 30 trojek.

Jak se oběma týmům povede, uvidíme už dnes ve 20:15. Pokud nemůžete dorazit do enteria Areny, vysílá utkání přímým přenosem ČT sport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Katherine 1920x1005 Previous post Katherine Ryan se vrací se svojí novou živou show Battleaxe
Cr Gb 30825 Next post Na křídlech Tomáše pro první výhru