25. 5. 2024
Sf3 Ostrava Nbk 9 5 24 1602948

Nymburk si razí cestu: Semifinálová dominance v Kooperativa NBL

Ostrava – Basketbalový tým Nymburka se blíží k finálovému klání Kooperativa NBL po suverénním vítězství nad Ostravou v poměru 92:69. Toto třetí semifinálové utkání, které se odehrálo na ostravském hřišti, znamenalo pro Nymburk vedení 3:0 na zápasy a jen jedna výhra je nyní dělí od finále. Tuto šanci budou mít již tento pátek od 17:30, kdy se oba týmy opět střetnou v Ostravě.

Nymburk však bude muset nastoupit bez klíčového hráče, reprezentačního rozehrávače Ondřeje Sehnala, který si v první čtvrtině utkání přivodil zranění. Po souboji pod košem a nešťastném dopadu byl nucen opustit hřiště a nevrátil se již zpět do hry. Sehnal odjel domů a čekají ho další vyšetření, která určí rozsah jeho zdravotních potíží.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Přestože Nymburk přišel o důležitého člena svého týmu, dokázal si poradit s agresivní hrou Ostravy, která se snažila sérii otočit ve svůj prospěch. Hosté však ukázali svou zkušenost a odolnost, když si během druhé čtvrtiny vybudovali desetibodový náskok.

Ve druhé polovině zápasu Nymburk zahájil šňůrou 13:0, čímž rozšířil svůj náskok na 20 bodů a prakticky rozhodl o vítězi. Ostrava se v poslední čtvrtině sice pokusila o comeback a presinkem po celém hřišti zvýšila tlak na mladou sestavu Nymburka, což vedlo k sérii 11:0 a snížení rozdílu na 17 bodů. Nicméně Nymburk si své vedení zkušeně pohlídal a nedovolil žádné drama.

Nyní se Nymburk může těšit na páteční zápas, který by mohl znamenat jejich postup do finále. Fanoušci očekávají, že i přes absenci Sehnala, ukáže tým stejnou sílu a odhodlání, které předvedl v předchozích zápasech.

Sf3 Ostrava Nbk 9 5 24 1602920
foto: David Šváb/ERA Basketball Nymburk

Ohlasy po utkání:

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Jsem rád za výhru, protože Ostrava hrála dobře a přidala na důrazu především pod košem. Očekávali jsme, že doma před svými fanoušky se zvednou a to se stalo. Nebylo to pro nás snadné. Jsem spokojený s výkonem, jaký jsme předvedli. Máme třetí výhru, ale ještě není hotovo. Stále potřebujeme jedno vítězství. Co se týče Ondry Sehnala, tak nyní netušíme, jak vážné zranění to je. Nejprve musí podstoupit vyšetření, aby se zjistilo, co se mu stalo. Můžeme jen doufat, že bude brzy v pořádku, protože si zaslouží zakončit sezonu na hřišti, jelikož je to pro nás velmi důležitý hráč.“

Jaromír Bohačík (hráč Nymburka): „Jsem rád, že jsem tu měl celou rodinu. Možná i proto jsme byl trochu přehecovaný. To se mi stává tak dvakrát za deset let. Ale myslím, že jsme to dnes celkem dobře zvládli a připsali si další důležitou výhrou.”

Myles Stephens (hráč Nymburka): „Líbilo se mi, jak to tu lidé prožívali. Zápas měl atmosféru a bylo to bojovné. Bylo to trochu podobné prvnímu utkání. Soupeř se snažil, ale postupně jsme si vypracovali vedení. Bylo důležité, že jsme udrželi koncentraci. Zvláště když se zranil Ondřej Sehnal, který tvoří hru. Ale to k play off patří. Ostatní ho musí zastoupit a budeme chtít hrát i pro něj. Bolí nás to i za něj, ale musíme se s tím vyrovnat. Já byl zvyklý s Ondrou hrát ve druhé pětce, a když tam nebyl, měl jsme míč více v ruce a snažil jsem se i více tvořit. Z toho plynou i asistence. Škoda, že mě tam trenér nenechal déle, třeba bych poprvé v kariéře nasbíral triple double. Teď je to 3:0, ale nečekám, že nám to zítra soupeř jednoduše odevzdá. Budou dál bojovat. My si musíme tu čtvrtou výhru zasloužit.“

Sf3 Ostrava Nbk 9 5 24 1602987
foto: David Šváb/ERA Basketball Nymburk

TOP 5 hráčů utkání:

NH Ostrava

  • Matej Majerčák 16 bodů, 4 doskoky a 4 asistence
  • Elyjah Williams 11 bodů, 4 doskoky a 3 asistence
  • Rashad Madden 9 bodů, 3 doskoky a 3 asistence
  • David Škranc 9 bodů, 2 doskoky a 2 asistence
  • Dominik Heinzl 8 bodů, 2 doskoky a 2 asistence

ERA Basketball Nymburk

  • Gordon Jitaurious 15 bodů, 2 doskoky a 5 asistencí
  • Myles Stephens 14 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí
  • Martin Kříž 14 bodů, 3 doskoky a 1 asistence
  • Nakye Sanders 11 bodů a 7 doskoků
  • Mathon Sukhmail 9 bodů, 9 doskoků a 1 asistence

Zdroj: https://www.nymburk.basketball/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zuzana Gombíková Previous post Oddělení zubního lékařství FN Ostrava posílí lékařka, která se bude věnovat převážně dětem
Sf4 Ostrava Nbk 10 5 24 1604094 Next post Nymburk triumfuje nad Ostravou a postupuje do finále Kooperativa NBL