25. 5. 2024
Nymburk Svit

Nymburk po probuzení ve druhé čtvrtině do semifinále

Praha – ERA Basketball Nymburk potvrdil v úvodním čtvrtfinále Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru mužů roli favorita a v souboji české jedničky se slovenskou čtyřkou Iskrou Svit brzy napravil své zaváhání z první čtvrtiny. Na pražské Královce zvítězil 85-61 a může se těšit na čtvrteční semifinále. Svit pak čekají bitvy o páté až osmé místo.

Už po minutě a půl zamířil tým Svitu za vedení Nymburka 4-0 k prvnímu timeoutu. Vzápětí se ale k radosti svých nejvěrnějších v hledišti vzchopil a ze ztrát soupeře i aktivitou na útočném doskoku se pod vedením rozehrávače Rožánka vyšplhal k trháku 12-4. Nymburk chyboval při zakončeních, zprvu mu chyběla intenzita v obraně i na doskoku, navíc jej tížily fauly. Po vlastním timeoutu ale postupně získal půdu pod nohama, zlepšil všechny činnosti, dvěma trojkami snížil na 10-14, a i když pak Svit, v úvodu tažený Mozonem a Sumbrym, ještě jednou unikl na 12-21, dál už byl u kormidla zápasu jen český favorit.

Téměř sedmiminutovou šňůrou 19-0 otočil na přelomu prvních dvou čtvrtin na 31-21, když soupeře za bubnových rytmů svého fanklubu ničil zpod koše, z brejků i neprodyšnou obranou, navíc umazával i z manka na doskoku a Svit po 12 ztrátách v poločase zaostával 36-45. Na široko rotující Nymburk (jen bez Svejcara, Kováře) tu dominoval body náhradníků (29-0) a výrazně napřed byl i v produkci zpod koše (22-10). Naopak největší devizou Svitu bylo 12 útočných doskoků, jež ale přetavil jen v osm bodů.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Druhou půli Nymburk otevřel především podkošovou smrští a po 26 minutách navýšil svůj náskok na už rozhodných 64-44. Soupeře presoval už od výhozu z autu na obranné polovině Svitu a vydechnout jeho víceméně šestičlenné rotaci nenechával ani po přechodu půlky hřiště. Po 30 minutách vládl 71-46, takže Svit v daný moment stihl za posledních 22 minut hry jen 25 bodů.

Vítězové, kteří minuli 19 z 37 šestek, se bodově dvojciferně opřeli o Mathona (12), Sehnala (11+8 asistencí), Kříže, Sanderse a Tůmu (všichni po 10). Za Svit byli nejvíc vidět Sumbry (15), Mozone (14), Rožánek (11) a Kalthoff (10). Hlavní rozdílovou disciplínou byly body zpod koše (46-14), Nymburk byl lepší i z brejků (15-4) a také méně ztrácel (12-17).

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „ Nemyslím si, že to dnes bylo tolik o soupeři. Celkově to nebyl vůbec dobrý zápas z naší strany. Nevstoupili jsme do toho s dobrou energií, nebyli jsme dost fyzičtí a musíme se z toho poučit, protože další zápas by to nemuselo dopadnout dobře. Do druhé půle jsme ale přidali, zrychli jsme hru, dali body z protiútoků a byli jsme lepší na útočném doskoku. Dnes jsme dobře rozdělili minuty, všichni dali body, Jarda Bohačík nehrál podle mě posledních 15 minut. Tenhle turnaj bude o energii a my jsme dnes nějaké minuty ušetřili.”

Róbert Rožánek (rozehrávač Iskra Svit): „První poločas jsme měli velmi slušný, první čtvrtinu jsme vyhráli, ale ve druhé půli už nám odešly síly, naše rotace je oproti Nymburku úplně jinde a už jsme to tempo pak nevydrželi. A Nymburk ukázal svou kvalitu.  My jsme samozřejmě jako správní sportovci šli do utkání s tím, že chceme vyhrát. Zápas jsme nakonec neodehráli špatně. Teď je důležité zregenerovat a myslím, že budeme mířit k pátému místu, které je v tuhle chvíli naším cílem.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Handball Base Court Mxdvwzrttqe26fvi Previous post Jičínská juniorka v Bohunicích selhala v defenzívě a v proměňování
Img 0320 Next post Naléhavá výzva Krevního centra FN Ostrava: Naše zásoby rychle klesají, voláme SOS. Na skupině nezáleží, potřebujeme všechny!