25. 5. 2024
Img 4842

Nový vlastník lázní nezahálí a již brzy zahájí demolici zchátralých objektů v lázních Běloves

Již v příštím týdnu budou dle sdělení společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s., zahájeny bourací práce v areálu lázní Běloves. Společnost Alprim CZ, s.r.o., která bude práce provádět, zahájí bourání s ohledem na své kapacity ještě dříve než bylo začátkem roku avizováno.

„Nejprve budou na základě platného povolení k demolici zbourány objekty s narušenou statikou, bez střechy, které bezprostředně hrozí zřícením. Jedná se o blok provozních budov s označením – Helena 2 (čp. 133), Ivan (čp. 247) a navazující garáž,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

S dokončením bouracích prací se pak počítá na podzim, a to i s ohledem na klimatické podmínky, aby se předešlo zvýšené prašnosti především v letních měsících. Bourání objektů by mělo být kompletně dokončeno do konce letošního roku.

„Je to skvělá zpráva! Již dlouho jsme čekali na vlastníka, se kterým budeme moci spolupracovat na rozvoji tohoto území jako celku. Že se bude muset začít nejprve demolicí, je při pohledu na objekt zchátralých lázní více než zřejmé. Noví vlastnící tímto krokem jasně potvrzují, že do projektu chtějí investovat,“ uvedl starosta Jan Birke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1440025 Previous post Ve 41. kole Tipsport extraligy porazil Mountfield HK skvělým výkonem Rytíře z Kladna 4:1
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 Next post Balíček nových smluv! V Hradci pokračuje šestice hráčů