25. 5. 2024
Bércoun Petersův

Nový obyvatel v ZOO Praha – vzácný Bércoun Petersův

Novým obyvatelem vnitřní expozice pavilonu Afrika zblízka se stal bércoun Petersův. Jeden z největších a nejbarevnějších zástupců svého řádu je příslušníkem starobylé skupiny savců – Afrotheria – společně například s damany, slony, bodlíny nebo hrabáči. Pro jeho příchod prošla expozice, ve které ještě donedávna žily komby a křečkomyši, značnou proměnou.

Součástí upravené expozice je nyní živá vegetace, pro kterou bylo instalováno na strop mlžení a lampy produkující fotosynteticky aktivní světlo. Bércoun se pohybuje po hluboké vrstvě substrátu vzniklého smícháním písku a zeminy posypané různými materiály – borkou, listím, suchou trávou. Zepředu je expozice částečně krytá fólií s designem trávy.

Bércoun Petersův (foto Petr Hamerník)

Dalšími novinkami jsou UV lampa a několik malých úprav na přepouštěcích dvířkách, která chovatelům umožňují krmit bércouny, aniž by je rušili. V evropských chovech je tento druh velmi vzácný – chová jej pouze sedm zoologických zahrad, a to v počtu 24 jedinců. Náš samec se narodil v loňském roce v Rotterdamské zoo, kde byl chov tohoto druhu v evropských zahradách založen. Samici máme přislíbenou ze zoo ve Wroclawi.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/12211-novy-obyvatel-v-zoo-praha-vzacny-bercoun-petersuv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screenshot 1 Previous post Nově objevený druh zlatohlávka, stříbrné mládě dahome a marabu v hnízdě volavek – to jsou novinky v dvorském safari parku
Poláček Josef Next post Černá barva znamená naději! Rytíři porazili Mladou Boleslav a o udržení budou bojovat do úplného konce