25. 5. 2024
298f362a 7ba2 47d3 B97d 4e1b6e96154d

Novou komunikaci k DTJ chce město do předčasného užívání

Hradec Králové – Začátkem března letošního roku byla zahájena stavba nové komunikace k tenisovému centru DTJ na Pražském Předměstí. Kromě nové silnice muselo dojít také k úpravě dopravního značení na Rašínově třídě, dále v oblasti vzniká nová cyklostezka napojující se na podjezd po Rašínovou třídou a rozšiřují se možnosti parkování.

Samotná komunikace bude do konce července hotová, proto se město dohodlo s dodavatelem na jejím předčasném užívání, žádost bude město na stavební úřad podávat v následujících týdnech. Zbytek prací bude ale i nadále pokračovat, s kompletním dokončením díla se počítá v únoru. Celá akce vyjde na zhruba 34,4 milionu korun bez DPH, z toho více než 6,7 milionu bude hradit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), zbytek investice bude financován z městského rozpočtu.

Původní panelovou a z části šotolinovou cestu nahradí přibližně 350 metrů dlouhá asfaltová cesta. „Práce zatím postupují podle plánu, v těchto dnech se komunikace asfaltuje, což by mělo být do konce měsíce hotové. Chtěli jsme už trochu ulevit řidičům a dát jim možnost komunikaci využívat, proto jsme včera v radě města projednali a schválili dohodu se zhotovitelem o možnosti předčasného užívání komunikace,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Nyní město připravuje další materiály, aby žádost o předčasné užívání komunikace mohlo podat na stavební úřad. „Věříme, že se nám podaří komunikaci uvést do provozu v září nebo říjnu,“ doplňuje náměstek Řádek.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Součástí této investiční akce je také vybudování 64 nových parkovacích míst a podél cesty přibyde dalších 24. Pozemní komunikaci ještě doplní nová cyklostezka. Naváže na podjezd pod Rašínovou třídou a bude pokračovat podél Labe směrem k tenisovému areálu, kde se napojí na stávající cyklostezku vedoucí k vodní elektrárně Hučák. „V následujících týdnech bude zhotovitel provádět stavební úpravy na křižovatce ulic Veverkova a Jungmannova. Mimo jiné bude také ve Veverkově ulici postaven ostrůvek, aby bylo zajištěno bezpečnější přecházení přes silnici,“ dodává náměstek Řádek. S dokončením všech prací včetně kolaudace město počítá v únoru příštího roku.

Na novinkách a úpravách v lokalitě město spolupracuje s Ředitelstvím silnic a dálnic, které zajišťuje jednu z etap prací. Na Rašínově třídě bude provedeno nové dopravní značení včetně vyznačení odbočovacích pruhů. Práce se dotknou také úprav přilehlé zeleně. Za svou část ŘSD zaplatí více než 6,7 milionu korun, zbytek investice, přibližně 27,6 milionu korun, bude ze svého rozpočtu hradit město.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Knizni Lazne 02 Previous post Festival Knižní lázně bude již počtvrté pečovat o duševní zdraví, nabídne prožitek „literárního wellbeingu“
356913259 679989397501346 7274917695854535400 N (1) Next post Satoranský si bere žezlo zpět, ženám dál vládne Julie