25. 5. 2024
Rychnov Areal 04

Novobydžovská, rychnovská a broumovská nemocnice dostanou nový plášť

Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické náročnosti  multioborového pracoviště DIGP v Rychnově nad Kněžnou, nemocnice v Novém Bydžově včetně budovy zdravotní záchranné služby a tří objektů broumovské nemocnice za téměř 86 milionů korun.

„Tyto tři projekty zahrnují především novou fasádu, okna, dveře a samozřejmě efektivnější vytápění, aby nedocházelo k úniku tepla z budov. Multioborový pavilon DIGP v Rychnově získá navíc i novou střechu. Předpokládáme, že by práce na všech objektech mohly být zahájeny v druhé polovině letošního roku a potrvají přibližně 13 měsíců,“ řekl radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic.

Kraj na projekty využije dotaci z Operačního programu Životního prostředí ve výši 35 až 40 procent ze způsobilých nákladů. Předpokládaná výše dotace na tyto projekty je celkem 14,5 milionu korun. Administraci projektu zajišťuje Centrum investic, rozvoje a inovací.

Královéhradecký kraj je stoprocentním vlastníkem Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s., který zastřešuje nemocnice v Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Person Hand On Steering Wheel 977213 Previous post Mladík chtěl napadnout řidiče autobusu MDH Hradec Králové
Olympus Digital Camera Next post Výstava Uprostřed Koruny české – gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 – 1550 dozná prvních změn