Město Náchod připravilo pro občany nové květinové záhony. Loni na podzim bylo na nádraží, u kruhového objezdu Slávie a v Malých lázních, vysazeno do trávníku 4000 cibulovin. Jednalo se o strojní výsadbu. Narcisy u kruhového objezdu Slávie s nástupem jara už narostly, a proto bychom chce město na nové výsadby cibulovin upozornit.

U již zmiňované Slávie byl vytvořen záhon z různých druhů narcisů, které budou postupně rozkvétat převážně žlutými, ale i bílými květy. Na nádraží jsou vytvořeny dva záhonky ze směsi tulipánů a narcisů v bílých, růžových, fialových i červených tónech. V prostoru Malých lázní budou za lehátky nakvétat postupně žluté narcisy, časné červené tulipány a později bude směs zářit bílou a oranžovou barvou. Kolonáda s pítky bude lemována modrými modřenci s vtroušenými bílými narcisy.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Takto vysazené směsi cibulovin se v plné kráse předvedou koncem měsíce dubna a v měsíci květnu, dle počasí i v červnu. Po jejich odkvětu bude třeba vyčkat než listy rostlin zcela zežloutnou, cibule tak naberou dostatek živin pro kvetení v dalším roce, a teprve poté se plocha výsadeb poseče společně s trávníkem. 

Květiny rozjasňují ulice a zvyšují atraktivnost prostranství, v jejich vysazování budeme určitě pokračovat. “Věříme, že připravené plochy cibulovin potěší i vás. Byli bychom rádi, kdyby vynaložené úsilí a peníze do zkrášlení veřejných prostranství nebyly vynaloženy zbytečně a nedocházelo k poškozování záhonů.  Další dobrou zprávou je, že počítáme i s letničkovými záhony z přímého výsevu na Parkánech, u čerpací stanice Benzina a nově i u Bílé růže,” říká mluvčí Městského úřad Náchod Nina Adlof.