19. 5. 2024
Park Běloves

Nové projekty a investice v lázních Běloves jsou připraveny

Ve čtvrtek 16. ledna 2020 se sešel starosta Jan Birke a místostarosta Jan Čtvrtečka s novými majiteli lázní v Bělovsi, zástupci společnosti Priessnitzovy léčebné lázně a.s. Součástí pracovního týmu je za město Náchod také radní MUDr. Jan Falta a ing. arch. Aleš Krtička. 

„Na konci loňského roku jsme se dohodli, že se budeme v tomto formátu scházet pravidelně, abychom se vzájemně informovali o plánovaných investicích a záměrech,“ upřesnil důvod setkání starosta Jan Birke a dodal: Máme jednoznačně společný zájem, a to vrátit běloveskému lázeňství opět punc, který si historicky zaslouží. Tady není čas se navzájem překvapovat, ale především spolupracovat, abychom se posouvali dopředu.“

Město Náchod v polovině prosince loňského roku slavnostně otevřelo areál Malých lázní a zahájilo provoz zimního pítka. V letošním roce je připravena výstavba nového mostu v ulici Na Horním Konci, který propojí s dostatečnou kapacitou areál Malých lázní s územím na druhém břehu řeky Metuje. Tady do budoucna plánuje město Náchod vybudovat lázeňský park, celkově se tak propojí lokalita Malých lázní s prostorem původních lázní, dnes v rukou nového majitele. „Dnes jsme představili aktuální projekty města, stavbu nového mostu i plány pro lázeňský park. Jsme připraveni jako město v tomto území investovat cca 120 mil. Kč během následujících dvou let a podpořit tak i soukromé investory na jejich podnikatelském startu v Náchodě,“ dodal Birke. 

„Návrat lázeňství do Náchoda po více než 23 letech má rozhodně smysl pro budoucnost celého regionu a i podle prvních ohlasů jak podnikatelů, tak obyvatel a návštěvníků Náchoda, to byl jednoznačně krok správným směrem,“ vysvětlil místostarosta Jan Čtvrtečka. 

Podrobnou debatu vedli všichni zúčastnění k již konkrétní podobě území, plánování vedení příjezdových cest, umístění objektů i zeleně. Realizaci investičních záměrů nového soukromého vlastníka bude předcházet demolice stávajících objektů zchátralých lázní. 

„Demolice bude probíhat ve dvou etapách, první plánujeme zahájit v květnu letošního roku, druhou pak v listopadu,“ upřesnil předseda představenstva Priessnitzových léčebných lázní Michal Gaube.

Smyslem pravidelných setkání zástupců města se soukromými vlastníky je koordinace investic v lázeňském území Běloves, což ve svém konečném důsledku povede ke zrychlení výstavby a obnovy starých lázní. 

„Prospěch z toho můžeme mít nakonec opravdu všichni – občané Náchoda, turisté, lázeňští hosté i investoři,“ uvedl na závěr starosta Jan Birke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

02b44841 Previous post První rok působení Podpůrného a paliativního týmu ve Fakultní nemocnici Hradec Králové
Xx Odm Banner 701x584px 02 Next post Ambice na olympijské medaile rozhodně máme, říká náměstkyně Berdychová