19. 5. 2024
Web 2048px 4816 4

Nová tvář české ženské hudební scény Adéla Michálková představuje singl a videoklip “Slunce přestává hřát“

Adéla Michálková se na hudební scéně představila z kraje letošního roku svou prvotinou „Věrná peřinám.“ Představuje druhý singl z připravovaného debutového alba, nad jehož vznikem bdí uznávaný český producent Boris Carloff.

Album, které se bude pohybovat v žánru popové hudby s elektronickými aranžemi, vyjde na začátku roku 2021. Skladba „Slunce přestává hřát“ pochází z autorského pera zpěvaččina manžela, uznávaného skladatele a aranžéra Martina Blažka a textaře Marka Sloupa. K singlu nabízí videoklip z krásné moravské přírody z tvůrčí dílny režiséra Vojtěcha Filčeva a kameramana Tomáše Galáska.

„Pro videoklip jsme vybrali různé rozhledny na Moravě, některé až téměř u slovenských hranic. Ne všechna místa byla dostupná vozem, takže jsme strávili oba natáčecí dny doslova s batohem na zádech. Musím říct, že to byla celkem výzva. S Vojtou jsme chtěli dostat do obrazu co nejvíce přírodního geometrična, tak jsme během obou dnů potřebovali stihnout východ slunce nebo posun slunce v konkrétním místě a konkrétním čase,“ popisuje zpěvačka Adéla Michálková.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Ek0JBu1DP8A&feature=share”]

S kamerou navštívila tvůrčí trojice místa jako jsou pozorovatelna Durch, švestkové sady Rudolfa Jelínka nebo Stezku nad vinohrady v Kobylí.

Netradiční vizuální pojetí klipu se promítá i ve výrazné barevné stylizaci obrazu.  „Chtěli jsme jít za hranice vnímání lidského zraku. Charakter obrazu dostává nádech dramatické a místy až apokalyptické krajiny, kde původně zelené odstíny jsou ostře červené. Práce se změnou barev pro nás byla zásadní i v širší symbolice, kdy text poukazuje na změny, které nelze běžným okem pozorovat,“ vysvětluje režisér a scénárista Vojtěch Filčev.


Adéla Michálková – Slunce přestává hřát

Hudba: Martin Blažek

Text: Marek Sloup

Scénář, střih, režie: Vojtěch Filčev

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lety Mimo Zkouska Siren Vizualek Previous post Hvězda českých divadelních prken herec Jiří Štrébl v novém videoklipu kapely Lety Mimo
Collage Next post Hradecká galerie během druhé vlny koronaviru zpřístupní své výstavy zdarma