21. 2. 2024
Tenis1

Nová doba. Organizátoři US Open oznámili, že poprvé v historii využijí pro fanoušky viditelné hodiny, které budou stopovat čas mezi koncem výměny a servisem

Porušení pravidla o pětadvaceti vteřinách se totiž bude nekompromisně trestat. Za první prohřešek dostanou hráči varování, za druhé ztratí bod a za třetí dokonce celý game. Informoval o tom NY Times.

V časovém presu by tenisté měli být od prvních vteřin na kurtu. Do minuty od vstupu na dvorec se budou muset sejít u losu. Dalších pět minut potrvá rozehrávka a po ní budou mít šedesát vteřin na to, aby zahájili hru. Pokud tenisté pravidla poruší, hrozí jim pokuta až 20 tisíc dolarů.

V New Yorku se tak máme na co těšit. Tenis možná dostane větší spád, ale představit si hráče, kteří v rozhodujícím setu myslí místo hry na to, aby mezi podáním nezhřešili, je až absurdní. To také potvrzuje respektovaný kouč Darren Cahill. „Je fajn zavést hodiny, ale tresty jsou komické,“ napsal expert.

Spravedlivější by se mu zdálo, kdyby podávající ztratil servis, který nestihne. „Co se stane, když si někdo špatně nadhodí a tím o čas přijde. To se budou hodiny restartovat?“ ptal se na Twitteru opodstatněně.

Rychle se mu dostalo odpovědi. „Řekli mi, že některé podrobnosti v NY Times nejsou úplně správné. Těším se, až to USTA brzy objasní,“ dodal Cahill.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/nova-doba-verejne-stopky-na-kurtu-i-tvrde-tresty–19847cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shutterstock 538136431 Previous post Polemika: Je povinná maturita z matematiky dobrý nápad? ANO
Bitesize Ones To Watch In 2018 Diego Schwartzman Next post Před loňským rokem ho na okruhu ATP znali jen fajnšmekři. Svou fantastickou poutí až do čtvrtfinále US Open ze sebe definitivně shodil nálepku antukového specialisty