Praha – Druhý pátek v květnu přivítá pražské umělecké centrum MeetFactory nejlepší tribute projekt skupiny Depeche Mode a to Forced to Mode. V roce 2011 Forced Movement, berlínská Electrock/Indietronic skupina, založila Depeche Mode tribute project FORCED TO MODE.

Kapela prezentuje tribute na nejvyšší možné úrovni. Forced To Mode je považována za “nejlepší světovou cover kapelu Depeche Mode” (Sonic Seducer, depechemode․de, Monkeypress…), jejíž vystoupení již bylo nadšeně přijato ve 13 zemích po celé Evropě. Mnoho koncertů, živá CD kapely zde mluví velmi jasnou řečí a dabují show F2M jako koncerty „ve své vlastní lize“. Originální hlasy a perfekcionistická pozornost ke zvukovým detailům, díky nimž jsou show F2M tak jedinečné a nezapomenutelné! To potvrzují reakce publika a tisku na vyprodaných vystoupeních. Videa pořízená na těchto koncertech skutečně mluví sama za sebe.

Je to jedinečně energické a živé vystoupení. Neuvěřitelně „blízko originálu“ znějící hlas a nutkání znovu slyšet všechny možné zvukové detaily a také vzácné, někdy nikdy nehrané a málo známé písně skupiny Depeche Mode. Jsou dokonale propracované a interpretované včetně velké vizuální show. Repertoár tří hudebníků z Berlína nyní zahrnuje přes 100 písní Depeche Mode ze všech desetiletí legendárních agličanů. Pražský koncert bude tak průřezem jejich dosavadní tvorby.

FORCED TO MODE jsou: Matthias Kahra – Kytara, Thomas Schernikau – Klávesy, Christian Schottstädt – Zpěv

f2m na širku I

Jako speciální host vystoupí synth-popová kapela Lakeside X. Ti v loňském roce dokončili s německým producentem Danielem Myerem své čtvrté studiové album s názvem Love Disappears. Album obsahuje deset elektronikou nabitých písní. Fanouškům elektronické hudby tohle album z domácí scény můžeme jenom doporučit. Na minulém albu City Of Red Lights s Lakeside X spolupracoval jako zvukový engineer Paul Kendall, jenž se studiově podílel také na vzniku nahrávek Depeche Mode a s jejich někdejším členem Alanem Wilderem přijel v roce 2010 do Prahy desku pokřtít. O úvodní DJ set se postará FILIP DTA a jeho DECONSTRUCTION TIME AGAIN VINYL SET. Po skončení koncertů vám budou hrát DJs ŠKODIS & PE3VAX.

0E7A3803-CR3_DxO_DeepPRIME

Vstupenky za koupíte za 575 korun na webu MeetFactory a přes GoOu.  Více o kapele  FORCED TO MODE naleznete zde, další informace o skupině LAKESIDE X jsou vám k dipozici tady.MEETFACTORY.