13. 6. 2024
Dsc 9006

Nejlepší babičkou roku je Jarmila Chudobová z Hradce Králové

První celorepublikové finále ankety Nejlepší babička roku vyhrála z celkem 14 soutěžících 91letá Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička. Na druhém místě se umístila Marie Záhorová z Olomouckého kraje a třetí místo obsadila Miloslava Bálešová z Ústeckého kraje. Více jak dva tisíce hlasujících fanoušků zvolilo Zdeňku Floriánovou z Jihočeského kraje jako Babičku sympatie.

Začátkem října se v Hradci Králové konalo krajské kolo, ve kterém vyhrála Jarmila Chudobová a postoupila tak do finále. Je to obdivuhodná žena, kterou jsem se rozhodl přijet podpořit a zároveň poděkovat všem finalistkám, byly úžasné. Pro mne jsou výherkyně všechny babičky už jen proto, že měly odvahu se do soutěže vůbec přihlásit. Myslím si, že každý z nás má tu svoji babičku roku a úloha této nejstarší generace naší společnosti je velice důležitá. Všichni bychom měli nejen babičkám, ale i dědečkům ze srdce poděkovat za jejich každodenní obětavou práci,říká hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Aktivitu a elán finalistek obdivuje i náměstek Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí: „Babičky jsou v rodinách nezastupitelné. Každý den ovlivňují jejich členy, pomáhají a podporují je. Jejich role jednoduše nabývá v dnešním uspěchaném světě daleko většího významu. Obdivuji, jak jsou tyto babičky aktivní a plné energie a elánu, což sama potvrdila naše finalistka. Jsem rád, že svým kouzlem ohromila nejen nás, ale i porotu složenou z celé republiky.“

Všechny babičky soutěžily celkem ve třech disciplínách – rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka.

Jednotlivé kraje od začátku září vybíraly své finalistky. Vítězky následně postoupily do celorepublikového kola, které se konalo letos poprvé, konkrétně v Olomouci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zodm 1 Previous post Mladí sportovci pojedou do Karlovarského kraje
Krest6 Foto Tatrakolemsveta2 Next post Stanislav Synek vydal druhé pokračování knihy o legendární výpravě Tatra kolem světa