22. 4. 2024
The Doctor Shows And Supports The Kidneys .

Nefrologická klinika FN HK nabídne u příležitosti Světového dne ledvin vyšetření i diskusi

Hradec Králové – Nefrologická klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové připravuje na čtvrtek 9. března 2023 pro zájemce základní screeningové vyšetření ledvin a také diskusi s odborníky o problematice onemocnění ledvin. Obě akce se konají u příležitosti Světového dne ledvin.

Orientační vyšetření funkce ledvin bude možné od 8:00 do 12:00 hodin v budově Nefrologické kliniky FN HK (budova č. 27). V případě zájmu o vyšetření bude s výhodou donést si ranní vzorek moči. Při abnormálních nálezech budou pacienti následně objednání do specializované ambulance nefrologické kliniky k podrobnému vyšetření.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Od 13:30 do 15:00 hodin Nefrologická klinika FN HK připravuje diskusi zájemců z řad veřejnosti s odborníky na téma onemocnění ledvin, která se uskuteční v učebně EC3 Výukového centra LF UK v Hradci Králové v areálu nemocnice.

Ledviny jsou párovým orgánem, který zajišťuje čistění krve od odpadních látek a jejich následné vyloučení močí, dále se ale také podílejí na regulaci krevního tlaku, ovlivnění krvetvorby či kostního metabolismu. Onemocnění ledvin má proto vliv na vznik dalších, například kardiovaskulárních nemocí. Projevy onemocnění ledvin jsou často nenápadné, nicméně prvními symptomy může být například krev či bílkovina v močovém nálezu, otoky dolních končetin, únava, vysoký krevní tlak apod.

aktuality_small_zoom_511

One thought on “Nefrologická klinika FN HK nabídne u příležitosti Světového dne ledvin vyšetření i diskusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Earthquake 1665895 1280 Previous post Charitativní koncert Náchod pro Turecko
March Madness Basketball Facebook Shared Image Made With Postermywall (1) Next post Devadesátiny dnes slaví členka Síně slávy České basketbalové federace a mistryně sportu Věra Horáková-Grubrová