22. 4. 2024
Img 6652

Náměstkyně Berdychová vyzývá školy k tisku ochranných pomůcek

Výzva „Tiskne celé Česko“ má za cíl získat dobrovolníky z řad středoškoláků pro pomoc s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství proto vyzvala ředitele krajských středních škol, které disponují 3D tiskárnou, aby se k projektu připojili.

„Autoři výzvy vytvořili prototyp ochranného štítu, který je uživatelsky příjemný, spotřebuje menší množství materiálu a dá se vyrobit ve velice krátkém čase. Zapojeným školám poskytnou soubory pro tisk 3D modelu tolik potřebného vybavení,“ vysvětluje náměstkyně Berdychová.

Ředitelé škol by se měli obracet přímo na náměstkyni hejtmana mberdychova@kr-kralovehradecky.cz. Kraj bude tisk ve školách koordinovat.

Tisk součástek by měl začít již v úterý 24. 3. Svoz vytisknutých štítů do míst, kde je budou již zajištění pracovníci kompletovat s předem nařezaným plexisklem a úchytnou gumou na hlavu, zajistí organizátoři akce.

Již nyní organizátoři evidují objednávky na 4500 ochranných štítů. Ty by měly směřovat především do nemocnic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Než Se Budou Děti Zase Moci Setkávat S Pamětníky, Mohou Natočit Své Prarodiče Doma Nebo Pamětníky Po Telefonu 1 Previous post Dokumentaristou z domova aneb aktuální projekt pro děti a seniory z dílny Paměti národa
Title Foto (1) Next post Fakultní nemocnice Hradec Králové vyčleňuje desítky lůžek pro pacienty s podezřením na COVID-19