22. 4. 2024
Bike 775799 1920

Nad Babiččiným údolím se v sobotu sejdou cyklisté na XIX. ročníku Žernovského bajku

Letošní ročník Žernovského bajku se uskuteční v plném rozsahu 12. června 2021. Zajímavá trať poblíž samotného Babiččina údolí a celodenní doprovodný program. To jsou hlavní atributy závodu, který i letos proběhne v plném rozsahu.

Pro závodníky z řad široké veřejnosti od kategorie odrážedel pro nejmenší po 70+ jsou připraveny trasy od 2,2 km po 36 km. „Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt a od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení. Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce včetně nového trailu.  I tentokrát se vyhneme všem nepříjemným asfaltovým přejezdům. Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den v roce. Jako pořadatelé se snažíme spolupracovat hlavně s místními firmami, takže jsme rádi, že naším hlavním partnerem je firma Pinguin z Náchoda a ACE PAC“, řekl ředitel závodu Libor Mojžíš.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Jako součást doprovodného programu vystoupí několikanásobný mistr republiky v mototrialu Martin Matějíček, ve spolupráci s firmou Elektrowin je na celé odpoledne připraven program pro děti se zaměřením na ekologii “Vyskoč, Nejvýš, Recykluj” včetně skákacích atrakcí. K dispozici bude i půjčovna elektrokol od významného českého výrobce Bárta bike z Úpice. Účastníci si mohou vyzkoušet nové workoutové hřiště pod rozhlednou.

Od 17:00 vystoupí po dlouhé koronavirové pauze kapely REVAJVL BANDA a RIZIKOVÉ PRACOVIŠTĚ.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tkalcovska 1 Previous post V centru Náchoda vzniká nová komunikace – propojí ulice Kladskou a Borskou
P1530177 Snapseed Next post 3. výstava v Galerii za Galerií nese název NAŠE