19. 5. 2024
1693690420 Nk3 8054

Na úvod MOL ligy dvě remízy, slavily pouze Šaľa se Zlínem

Praha – Ženská nejvyšší házenkářská liga odstartovala. Jako první šly do boje medailistky. Slavia s Olomoucí však pouze remizovaly 25:25, s jednobodovým ziskem se rozešly také Písek s Kynžvartem. Házenkářky Zlína zlomily s Plzní nepříznivou bilanci a Šaľa se ve druhém poločasu rozjela k jasné výhře nad Hodonínem. Zbylá dvě utkání se odehrají v neděli.

Souboj medailových týmů vítěze nepoznal

DHC SLAVIA PRAHA – DHK ZORA OLOMOUC 25:25 (9:12) | 2.9.2023

Nejvíce branek: Míšová 5, Švihnosová 4, Vavroušková 4 – Malinová 6, Možíšová 4, Kubálková 4

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5

Vyloučení: 1:5

Diváci: 100

Zlomové momenty: Dlouho vyrovnaný stav platil i dvě minuty před koncem poločasu. Ze skóre 9:9 ale Hanačky velmi rychle odskočily do tříbrankového vedení, zejména díky práci Anny Kubálkové. Za úvodních šest minut druhé půle ale Olomouc nedokázala skórovat ani jednou, zatímco domácí Pražanky zaznamenaly hned pět přesných tref. Gólové přetahování pokračovalo až do samotného konce, Slavia ale poslední možnost útoku nezúročila. Po remíze 25:25 zapisují oba týmy po bodu.

Zajímavost zápasu: V posledních šesti vzájemných duelech vyhrála dvakrát Slavia i Olomouc, zbylé dva duely skončily nerozhodně.

Nejlepší střelec: Iva Malinová se starala zejména o sedmimetrové hody Zory a proměnila všech svých pět pokusů.

Co výsledek znamená: Hanačky i Slavia budou dozajisté znovu usilovat o nejcennější příčky. Remíza pouze dokládá vyrovnanost obou celků.

Duel Písku s Kynžvartem končí remízou

SOKOL PÍSEK – HÁZENÁ KYNŽVART 27:27 (12:14) | 2.9.2023

Nejvíce branek: Korešová 12, Velková 4, Zelenková 4 – Bezruková 5, Némethová 5

Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip Procházka

Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/5

Vyloučení: 1:3

Diváci: 216

Zlomové momenty: Domácí hráčky si hned na úvod dvakrát vypracovaly vedení o tři branky, jenže pokaždé Kynžvart vyrovnal. Navíc dokázaly hráčky z lázeňské destinace zabrat těsně před koncem první půle a do šaten odcházely s dvoubrankovým vedením. Druhý poločas nabídl naprosto opačný obrázek hry. Hostující házenkářky se několikrát dostaly do tříbrankového náskoku, Písek ale zabral a šesti brankami proti dvěma Kynžvartu dokonce odskočil do vedení. Závěrečný útok však patřil hostům a Tereza Michalcová vyrovnala na konečných 27:27.

Zajímavost zápasu: Gólový rozdíl mezi Pískem a Kynžvartem byl pouze jednou větší než dvě branky, v únoru 2023 vyhrálo lázeňské město 36:29.

Nejlepší střelec: Iveta Korešová vstřelila celkem dvanáct branek, jen šest ale bylo ze hry. Ujala se rovněž všech sedmimetrových hodů Písku a všechny dokázala proměnit.

Co výsledek znamená: Nerozhodný stav a vzájemná bilance naznačují, že se oba celky dlouhodobě nachází na výkonnostně velmi podobné hranici.

Otočka na konci první půlhodiny Zlínu stačila

HANDBALL CLUB ZLÍN – DHC PLZEŇ 26:23 (14:12) | 2.9.2023

Nejvíce branek: Jagodić 6, Ševčíková 5, Štipčáková 4, Kříčková 4 – Galušková 5, Fenclová 5, Panošková 3, Schreibmeierová 3

Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek

Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1

Vyloučení: 5:5

Diváci: 80

Zlomové momenty: Domácí hráčky prakticky po celou dobu první půle jen dotahovaly soupeřky. Za stavu 7:10 však zabraly a do odchodu do šaten otočily na 14:12. Rozhodující byla povedená pasáž Zlína ve druhé části hry, kdy si Moravanky vypracovaly pětibrankové vedení, které bránily až do samotného konce utkání.

Zajímavost zápasu: Dlouhé čekání na výhru ve vzájemných soubojích je u konce. Po sedmi vítězstvích Plzně se dočkal znovu Zlín.

Nejlepší střelec: Melani Jagodić úřadovala zejména ve druhém poločasu, kdy zvládla za čtyři minuty nasázet stejný počet gólů.

Co výsledek znamená: Po vítězné sérii Plzně ve vzájemných duelech zvládá Zlín domácí utkání, čímž zhodnotil své úsilí v letní pauze. Povedly se i přestupy, role nejlépe zakončující hráčky se ujala nová posila Valašek Melani Jagodić.

Pozápasové rozhovory:

Jana Bureš Galušková, trenérka DHC Plzeň:  „Utkání musím hodnotit pozitivně. Dokázaly jsme se prosazovat v útoku a měly jsme i pevnou obranu. Zápas rozhodly technické chyby a neproměněné šance. Holky bojovaly, ale byla to pro nás nová a nestandardní situace – bez trenéra, ale popereme se s ní. Přijeli nás podpořit i fanoušci a byli slyšet, za což jsme vděční. Věřím, že za týden doma dokážeme utkání dotáhnout k vítězství a urvat dva body.“

Šaľa se proti Hodonínu rozjela až ve druhém poločasu

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – HK HODONÍN 31:23 (12:16) | 2.9.2023

Nejvíce branek: Pócsiková 8, Königová 6, Vargová 5 – Víchová 9, Drexlerová 4, Krejčíková 3, Nováková 3

Rozhodčí: Rebeka Haščíková – Stanislava Kellner

Sedmimetrové hody: 8/6 – 2/1

Vyloučení: 2:4

Zlomové momenty: Na úvod se dostaly rychle do vedení Češky, které si v první půli držely po většinu doby tříbrankový náskok. Po neproměněné sedmičce navíc viděla na domácí straně červenou kartu Olívia Ščipová. Hodonín šel do šaten za stavu 16:12 se čtyřbrankovým vedením, jenže Šaľa naskočila po přestávce jako vyměněná. Zasypala svého soupeře smrští gólů a na dvanáct přesných tref přišly pouze dvě odpovědi. Své vítězství si Slovenky pojistily další řadou šesti zářezů v řadě a po dominantní otočce ve druhé půli slavily výhru 31:23.

Zajímavost zápasu: Šaľa odehrála podobný zápas před téměř dvěma lety na půdě soupeře. V prvním poločase rovněž prohrávala, ale dokázala výsledek zvrátit. Hodonín poráží už podesáté v řadě.

Nejlepší střelec: Nejlépe střílející hráčka domácích Katarína Pócsiková zaznamenala šest ze svých osmi gólů ze sedmimetrových hodů. Na druhé straně pálila Laura Víchová vždy ze hry.

Co výsledek znamená: Hodonín v první půli favorita zaskočil, jenže Šaľa začala ve druhém poločase úřadovat a nakonec strhla dva body na svou stranu.

Výsledky 1. kola MOL Ligy:

  • DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 25:25 (9:12)
  • Sokol Písek – Házená Kynžvart 27:27 (12:14)
  • Handball Club Zlín – DHC Plzeň 26:23 (14:12)
  • HK Slovan Duslo Šaľa – HK Hodonín 31:23 (12:16)
  • Rozpis 1. kola MOL Ligy:

Neděle 3.9. TJ Sokol Poruba – DHK Baník Most (16:00)

Neděle 3.9. HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce (18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nový Projekt Previous post Prvňáci nastoupili do škol bezpečně s Královéhradeckým krajem
Little Owl 5530169 1280 Next post Mladých sýčků bylo letos v Česku více než loni. Hrozbám čelí ale stále