13. 6. 2024
Artificial Intelligence 3382507 640

Na UHK bude k vidění největší koncentrace mozků mladých logiků na metr čtvereční

Krajským kolem v pátek 2. listopadu pokračuje už jedenáctý ročník celostátní soutěže Logická olympiáda, kterou organizuje Mensa ČR. Logická olympiáda je unikátní tím, že se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. A získává si stále větší oblibu, o čemž svědčí každým rokem narůstající počet registrovaných účastníků.

„Letos padl historický rekord počtu soutěžících. Zaregistrovalo se celkem 61 761 soutěžících z 3 007 škol z celé republiky, což je nejvíce v celé historii soutěže,“ informovala Marta Kubánková, koordinátorka Logické olympiády. V Královéhradeckém kraji soutěží 3 650 soutěžících. Soutěžící v různých kategoriích přitom nejprve absolvovali základní kola, v nichž on-line řešili nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Nejlepších 180 dětí a studentů v Královéhradeckém kraji postoupilo do krajského kola, které se bude konat na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

„Jsem rád, že krajské kolo logické olympiády se koná právě na naší fakultě. Tato soutěž je poměrně unikátní tím, že při řešení logických úloh musí soutěžící použít kreativní myšlení a pohotové rozhodování. Vzhledem k náročnosti úloh se dá předpokládat, že úspěšní řešitelé půjdou v budoucnu studovat na vysokou školu. A ať už se rozhodnou pro naši fakultu, medicínu, architekturu nebo cokoliv jiného, je nám velkou radostí se spolupodílet na jejich rozvoji a růstu. Už teď se proto těšíme na nejlepších 180 logických mozků z celého kraje,“ těší se na mladé talenty děkan FIM UHK Josef Hynek.

Nejúspěšnějších 11 řešitelů krajského kola postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu.

[ABTM id=18133]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bguy 300x300 Previous post Lucerna zažije setkání bluesových králů, světového a českého. Buddyho Guye a Luboše Andršta
Screenshot From 2018 11 01 16 35 47 Next post Dědo, ty se bojíš bouřky? Výjimečně úspěšný video spot se snaží naučit Čechy nosit kvítky vlčího máku