Hradec Králové –  Zápisy proběhnou v pátek 12. dubna a v sobotu 13. dubna. Rodiče mohou od 25. března podávat přihlášky elektronicky na webových stránkách sedmnácti městských základních škol.

„Vloni do našich základních škol nastoupilo kolem devíti set prvňáčků a podobný počet očekáváme i letos. Rodiče mají opět možnost podávat přihlášky elektronicky, což je osvědčená forma. Celý proces je díky tomu rychlejší, pohodlnější a příjemnější pro rodiče a vlastně i samotné prvňáčky. Na osobním zápisu už se pak dokončí jen formality,“ uvedla hradecká primátorka Pavlína Springerová.

Osobní zápisy:

  • Pátek 12. dubna: 14:00 – 18:00
  • Sobota 13. dubna: 9:00 – 11:00

Rodiče by měli přinést občanský průkaz a rodný list dítěte.

„Pokud bude zájem o zápis na konkrétní školu vyšší, rozhodovat budou daná kritéria. Jedno z nich vychází z ustanovení školského zákona, kdy škola přednostně přijímá žáky s trvalým bydlištěm ve školském obvodu základní školy. Druhým je, že škola přijme sourozence žáků, kteří již školu navštěvují. Když je počet zájemců vyšší než možnosti školy, výběr je proveden losováním,“ doplnil vedoucí odboru školství Magistrátu města Hradce Králové Zbyněk Bárta.

Předškolní vzdělávání: Je povinné pro děti, které do konce srpna dosáhnou pěti let. Elektronický předzápis bude možný od 15. dubna, zatímco osobní zápisy se uskuteční 13. a 14. května. Pravidla jsou dostupná na webových stránkách mateřských škol.

Zápisy do základních uměleckých škol: Přihlášky lze podávat elektronicky nebo telefonicky do 30. května. Více informací naleznete na webových stránkách škol.