23. 5. 2024
Ephoto360.com 163b7df30ebcc0

Na rekonstrukci budovy hradecké pedagogické fakulty město poskytne patnáct milionů korun

Hardec Králové – Město poskytne ze svého rozpočtu dotaci ve výši patnácti milionů korun hradecké univerzitě na připravovanou rekonstrukci historické budovy pedagogické fakulty. Rozhodli o tom městští zastupitelé. Na investici v předpokládané výši 410 milionů korun včetně DPH město dá v příštím roce 7,5 milionů korun, druhou polovinu dotace poskytne v roce 2025.

Univerzita o zahájení rekonstrukce památkově chráněné budovy v centru Hradce Králové na Náměstí svobody usiluje dlouhodobě. „Kompletní rekonstrukce objektu je zcela zásadní pro zajištění výzkumné, výukové a další činnosti pedagogické fakulty, která v rámci města a celého kraje hraje jednu z nejvýznamnějších rolí v oblasti vzdělávání učitelů. Proto považujeme za přirozené se na této investici jako zřizovatel základních škol částečně podílet,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Objekt historické budovy fakulty je nyní zakonzervovaný a připravený na kompletní rekonstrukci. Stavební práce by měly začít ještě během léta a podle univerzity by měly být hotové do dvou let. „Univerzita získala dotaci z ministerstva školství, která však z velké části nepokrývá nutné investiční náklady rekonstrukce. Ty se po výsledku veřejné soutěže pohybují ve výši 410 milionů korun, univerzita tak požádala město o částečné spolufinancování, ke kterému se po nedávném rozhodnutí krajského zastupitelstva přidá i Královéhradecký kraj. V příštím roce z rozpočtu města poskytneme první polovinu patnáctimilionové částky, zbytek dotace bude moci univerzita využít v roce 2025,“ vysvětluje Lukáš Řádek, náměstek primátorky Hradce Králové pro oblast rozvoje města a dotací.

„Podpory města si velmi vážíme a oceňujeme, jak přistupuje ke zkvalitnění podmínek a přípravě budoucích pedagogů, a to nejen v Hradci Králové, ale v celém regionu,“ dodává rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča. Na hradecké univerzitě, kterou vedle pedagogické fakulty tvoří další tři fakulty, studuje zhruba šest a půl tisíce studentů z celé republiky, další početnou skupinu frekventantů tvoří zahraniční studenti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 2629 Previous post Investice do odborných pracovišť trutnovské průmyslové školy v Mladých Bukách pomáhají výuce
Foto1 Next post Pražská ska-reggae-rocková partička Mr. Loco přichází se zbrusu novou písní a spolu s ní představuje i nový videoklip