22. 4. 2024
Pexels Pixabay 280221

Na obnovu venkova chce dát kraj pro příští rok 53 milionů korun

Se zlepšením infrastruktury menších sídel má i v roce 2021 pomoci starostům krajský Program obnovy venkova. Královéhradecký kraj hodlá jeho prostřednictvím rozdělit 53 milionů korun. Podporu mohou získat obce do 3000 obyvatel. Dotační program musí ještě schválit Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém posledním zasedání v září.

„Program obnovy venkova významně napomáhá udržet a zlepšovat kvalitu života na venkově – především zlepšováním infrastruktury a občanské vybavenosti v obcích. Tím zpomaluje trend stěhování lidí do velkých měst a vylidňování celých oblastí, což má v některých regionech velmi negativní dopady,“ říká krajský radní pro regionální rozvoj, granty a dotace Pavel Hečko.

Podávat žádosti bude možné od 1. 12. 2020 do 20. 1. 2021 (14 hodin), a to na čtyři různé účely. Maximální výše podpory na jeden projekt může být až 1,5 milionu korun.

Na občanskou vybavenost, veřejná prostranství a infrastrukturu je možné získat dotaci ve výši až 1,5 milionu korun. Podpora se týká především místních komunikací a komplexních úprav veřejných prostranství, ale také školních zahrad nebo místních knihoven.

Na obnovu památkového fondu mohou uchazeči získat až půl milionu korun. Dotaci lze využít na stavební obnovu národních kulturních památek, kulturních památek nebo staveb umístěných v památkové rezervaci nebo zóně, dále na restaurování movitých památek nebo podporu památek místního významu.

Obnovu a technické zajištění stávajících vodních nádrží hodlá kraj podpořit až do výše půl milionu korun za projekt. Podporu lze využít na pořízení projektové dokumentace i na samotnou realizaci.

Projekty, které mají předcházet vzniku odpadů či snížit objem jejich produkce, mohou být podpořeny až 200 tisíci korun. Touto podporou napomáhá Královéhradecký kraj obcím s plněním jejich povinností vyplývajících z příslušných předpisů.

Žádosti o dotace se budou podávat prostřednictvím krajského dotačního portálu. Podpořené projekty mohou být realizovány až do konce listopadu 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 1063 Previous post Koronakrize ukázala nutnost podpory lokální ekonomiky nákupem regionálních potravin
Ae2p9143 Next post Votroci vstoupili do nové sezóny Fortuna:Národní ligy 2020/2021 výhrou nad Vlašimí 1:0