19. 5. 2024
Ephoto360.com 164ba48ede9661

Na Nový rok čeká Hradec videomapping na staré radnici

Hradec Králové – Oslavy Nového roku 2024 by se měly nést v jiném stylu, než jak tomu bylo v předešlých letech. Místo ohňostroje chystá město Hradec Králové velkolepý videomapping promítaný na budovu radnice čp. 1 na Velkém náměstí. Tematicky se bude týkat krás a života v Hradci Králové. Záměr uskutečnit tuto světelnou show na svém zasedání schválili radní města, projednávat ho ještě budou také hradečtí zastupitelé.

„O pojetí této tradiční akce jsme v rámci vedení dlouho diskutovali. Víme, že v Hradci jsou milovníci i zapřisáhlí odpůrci ohňostrojů. Nakonec jsme se rozhodli jít novou cestou. Smyslem bylo zvolit takový program pro lidi, aby zažili něco nového, zajímavého a zároveň šetrného k životnímu prostředí. Ostatně nahrazení ohňostroje videomappingem je i v souladu s naším záměrem omezit používání pyrotechniky ve městě,“ uvádí primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Novoroční videomapping by měl být promítaný na budovu staré radnice na Velkém náměstí. „Zatím jsme téma videomappingu nestanovili, o jeho konkrétní podobě a provedení budeme ještě s možným dodavatelem jednat. Chtěli bychom se ale zaměřit na krásy našeho města a život v něm. Předpokládáme, že show by měla trvat přibližně do deseti minut,“ říká k plánům náměstkyně pro oblast kultury a cestovního ruchu Ilona Dvořáková. Světelná show by měla být součástí akce První den spolu, kterou pořádá městská Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. „Naplno jsme rozjeli přípravy této akce. Chystáme sice nějaké novinky, ale rozhodně zůstane tradiční podávání čočkové polévky,“ upřesnila náměstkyně Dvořáková. Záměr konání videomappingu na svém včerejším zasedání schválili radní města. Projednávat jej bude také hradecké zastupitelstvo spolu s poskytnutím potřebných finančních prostředků ve výši 1,5 milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podpis Smluv Vamberk Previous post Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic
Lisa Hobbs Mranok Ld6s Unsplash Next post Vyrazte na Bylinkobraní do Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem