22. 4. 2024
Three Children In A Destroyed House Are Hiding From Military Con

Na lepší život opuštěných dětí v kraji půjde přes 20 milionů korun

Královéhradecký kraj – Zjednodušit cestu opuštěných dětí k náhradním rodičům nebo zajistit jejich kvalitní a bezpečnou výchovu či zázemí – to jsou jen některé z cílů projektu, který má do dvou let v Královéhradeckém kraji postupně zlepšovat systém tzv. náhradní rodinné péče a péče o děti bez rodiny. Projekt počítá s rozpočtem přes 20,5 milionu korun, přičemž 90 procent nákladů zajistí dotace z evropských fondů.

 „Jedním z důležitých úkolů, které realizací tohoto projektu sledujeme, je zlepšit zprostředkovávání vzájemných vazeb mezi budoucími pěstouny a opuštěnými dětmi. Zkrátka, aby hledání náhradních rodičů pro opuštěné děti bylo v našem kraji úspěšnější a život či prostředí pro tyto děti bylo stále kvalitnější. V podstatě jde o jeden ze střípků, který by měl být součástí úspěšné budoucnosti našeho regionu. Za tím se ale skrývá obrovské množství práce a odbornosti, kterou je třeba postupně vylepšovat. Řešení těchto úkolů sleduje právě tento projekt,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Martina Berdychová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Projekt má v podstatě zajistit zlepšení světa, ve kterém opuštěné děti touží po rodinném zázemí a v němž současně žije řada potenciálních párů, které by chtěly nebo mohly těmto dětem vytouženou rodinu nabídnout. V Královéhradeckém kraji v současnosti žije v dětských domovech přes 300 dětí, přičemž potenciálních rodin se zájmem takové děti přijmout nejsou ani dvě desítky„Proto chceme povědomí o náhradní rodinné péči výrazně zvýšit a srozumitelně vysvětlovat jeho aspekty veřejnosti,“ doplnila náměstkyně Berdychová.

Projekt, který nese oficiální označení Podpora procesu transformace péče o ohrožené děti v Královéhradeckém kraji, počítá s celkem šesti aktivitami, na jejichž vrcholu stojí právě zlepšení života těchto dětí. „Jednou z aktivit je například podpora profesionálního přístupu pracovníků v oblasti náhradní rodinné péče, ale také příprava mladých dospívajících na odchod z dětských domovů či kampaň, která by měla zvýšit povědomí o této problematice,“ řekl vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Václav Mackerle.

Projekt finančně zajišťuje Operační program Zaměstnanost plus a má skončit na konci června 2025.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Busy Na Kudowa 3 Previous post Autobusové spojení Náchoda a Kudowy-Zdrój nabídne cestujícím další možnostiNávhod –
Ephoto360.com 163b7dff0a707a Next post Na rekonstrukci Vrbenského kasáren získal kraj dotaci 55 milionů korun