19. 5. 2024
Noise Barrier 978213 1920

Na konci května začne stavba protihlukových stěn na Hradubické

Vybudování protihlukových stěn na Rašínově třídě, které připravuje Ředitelství silnic a dálnic, byl jeden z požadavků města a komise místní samosprávy. Na jaře byly zahájeny přípravné práce, samotné vybudování stěn bude probíhat od 24. května do listopadu letošního roku. Během stavebních prací bude doprava na Hradubické omezena.

Investorem této akce je Ředitelství silnic a dálnic, které plánuje zahájit práce 24. května. „Hluk z projíždějících vozidel na Rašínově třídě byl v posledních letech již neúnosný, jelikož počty aut, která tudy projíždí, každoročně rostou. Za den tudy projede několik desítek tisíc aut a to jak osobních, tak nákladních. Protihlukové stěny by tak konečně měly ulevit místním od nadměrného hluku,“ říká náměstek primátora pro oblast rozboje města Jiří Bláha. Budování protihlukových stěn by mělo probíhat do druhé poloviny listopadu. 

V posledních týdnech byly zahájeny přípravné práce, během kterých došlo k odstranění stromů a náletových dřevin, které výstavbě bránily. „Během stavby bude muset být omezen provoz na Rašínově třídě tak, že dojde k uzavření jednoho jízdního pruhu ve směru na Pardubice. To se částečně dotkne také Střelecké a Sokolské ulice, kde se vozidla již budou muset začít řadit do jednoho jízdního pruhu,“ říká za ŘSD ředitel Správy Hradec Králové Marek Novotný. Stavbu protihlukových stěn provede firma EUROVIA CS za cenu přibližně 49 milionů s DPH. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1280px Ringhoffer2y Previous post V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře
Bike 2769021 1920 Next post Stát investuje peníze do cyklostezek, nemá ale přehled o jejich stavu, délce ani využití.