25. 5. 2024
Hands G4eeea752a 1920

Na Dušičky posílí doprava a hřbitovy budou otevřeny až do večera

Prodloužená provozní doba na městských hřbitovech i v kanceláři na tom kuklenském, zvýšený dohled strážníků i posílení městské hromadné dopravy do míst s největšími pohřebišti přinesou blížící se svátky zesnulých, tedy Dušičky. Jako vždy se totiž na přelomu října a listopadu očekává výrazně vyšší zájem veřejnosti o návštěvu míst posledního odpočinku blízkých než v jiných obdobích.

Technické služby, které se o městská pohřebiště starají, připravily na období od 23. října do 3. listopadu prodlouženou provozní dobu hřbitovů. „Otevřeny budou od 8 až do 20 hodin. Kancelář správy hřbitovů v Kuklenách bude v této době otevřena v úředních dnech v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 16.30 hodin. Zájemcům bude navíc k dispozici v sobotu 30. října od 8 do 12 hodin. Ve státní svátek 28. října však bude kancelář uzavřena,“ uvedla vedoucí správy městských hřbitovů Naďa Štěrbová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Na hřbitovy a jejich okolí se v dušičkové době ve větší míře zaměří i strážníci městské policie. Kontrolovat budou především veřejný pořádek, dodržování mimořádných opatření a hřbitovního řádu, nezapomenou však ani na dopravu. „Na silnicích se očekává zvýšený provoz. Mnohdy za volant usednou i sváteční řidiči, kteří mohou mít problém s hustým provozem a orientací. Aby se předešlo zbytečným nehodám, chtěli bychom požádat občany o zvýšenou ohleduplnost a trpělivost na silnicích. Strážníci jsou připraveni koordinovat dopravní situaci na příjezdových komunikacích, usměrňovat dopravu a dohlížet na parkování v okolí hřbitovů,“ uvedla Eva Kněžourová z hradecké městské policie.

Stejně jako v předchozích letech chystá i letos dopravní podnik o státním svátku ve čtvrtek 28. října a dále v sobotu 30. a v neděli 31. října posílení městské hromadné dopravy do míst s největšími městskými hřbitovy, tedy Kuklen a Malšovic. Linka číslo 9 obsluhovaná kloubovými vozy bude všemi spoji s odjezdem z terminálu hromadné dopravy mezi 8. a 19. hodinou zajíždět až na konečnou u malšovického lesního hřbitova. Na linku číslo 3 do Kuklen dopravní podnik nasadí také velkokapacitní kloubová vozidla. Změny týkající se linky číslo 9 budou navíc platit ještě o svátku zesnulých, tedy 2. listopadu. Ve všech uvedených dnech bude mít dopravní podnik navíc připravenu mimořádnou zálohu pro výpomoc linkám obsluhujícím hřbitovy. Aktuální informace o změnách v dopravě jsou zveřejňovány na www.dpmhk.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Face Mask Gdabc96497 1920 Previous post V Královéhradeckém kraji se covid-19 šíří nejpomaleji, počet nových případů ale roste
08 Next post Bílý tygři se snažili své drápy zaseknout do hradeckých hokejek. Nevyšlo jim to, prohráli 4:1