25. 5. 2024
Safety Cone 5229747 1920

Na Dobrošov se dostanete po objízdné trase

Královéhradecký kraj – Silnice III/285 26 z Náchoda přes Lipí na Jizbici, která je hlavní přístupovou komunikací na Dobrošov, je v současnosti uzavřena kvůli rekonstrukci. V místě je ale značena objízdná trasa. Vede z Nového Města nad Metují nebo z Dobrušky přes Nový Hrádek a dále přes Borovou a Českou Čermnou.

„Stavba je rozdělena do dvou stavebních sezon. Letos budou práce probíhat mezi Náchodem a obcí Lipí. V příštím roce se přesunou do intravilánu Lipí a směrem na Jizbici. S rekonstrukcí silnice souvisí také výstavba chodníků v obcích Jizbice a Lipí a městě Náchod,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Celkové náklady na straně Královéhradeckého kraje jakožto správce komunikace jsou 83 milionů korun včetně DPH. Stavba je financována ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Omezení provozu skončí v říjnu, kdy začne zimní přestávka.

Od středy 17. května si návštěvníci mohou prohlédnout nově zrekonstruovanou pevnost Dobrošov. V květnu je otevřena denně mimo pondělí od 10 do 16 hodin.

Mapu objížďky naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

01 Previous post Mladí čeští vědci vybojovali stříbrné medaile v konkurenci čtyřiceti týmů z EU
Banner Muzejni Noc 2022 Next post Patnáctý ročník Královéhradecké Muzejní noci je za dveřmi