13. 6. 2024
Sport 2018220 640

Na 100 vojáků i civilistů změřilo síly v branném závodě v Hradci Králové

 Na 100 vojáků i civilistů v sobotu změřilo své síly v branném závodě v Hradci Králové. Museli během něj zdolat až dvě desítky disciplín a překážek, nejatraktivnější byl skok z Tyršova mostu do Labe. Všichni závodníci z něj skočili, někteří ale ve vodě vzdali a již po síti na most zpět nevyšplhali.

“Do závodu se přihlásilo široké spektrum účastníků, od studentů vysokých škol přes dobrodruhy z civilu až po vojenské profesionály,” uvedl organizátor akce, student Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany Jakub Vomáčka.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích nazvaných Normal a Hard. V první měli účastníci za úkol uběhnout 15, ve druhé 25 kilometrů, lišily se i počtem disciplín. Ve čtyřčlenných družstvech musela být alespoň jedna žena.

Adrenalinový závod roku připravuje Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví. Trasa není předem známá, sportovci na ní musí prokázat svou odvahu, zručnost, znalosti a logiku při plnění úkolů s vojenskou tematikou. Mezi disciplínami byla například bahenní dráha, slaňování, topografie či překonání řeky pomocí lana.

Pro veřejnost byl připraven i doprovodný program. Na náměstí Osvoboditelů u Muzea východních Čech vyrostlo vojenské ležení, návštěvníci mohli zhlédnout ukázky kynologie, vojenské taktiky, bojového umění musado, zásah letecké záchranné služby či armádní techniku a výzbroj.

zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-100-vojaku-i-civilistu-zmerilo-sily-v-brannem-zavode-v-hradci/1617860

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

45720 Ijp 6896 Previous post Nico Stanciu : “Chceme dělat radost fanouškům”
Muž S žena Next post Británie: Ženy mají méně volného času než muži