22. 4. 2024
P1470177 01

Muzeum východních Čech si přichystalo pro děti zábavné odpoledne k jejich svátku a seznámilo je i s novým muzejním maskotem

V pondělní odpoledne mohly děti a jejich rodiče navštívit při této příležitosti všechny muzejní expozice a projít si zábavnou muzejní stezku s poznáním. Bylo také možné podívat se z terasy na město, ochutnat něco dobrého v muzejní kavárně a poslechnout si na živo příjemnou komorní hudbu.

“Vzhledem ke kovidové přestávce jsme se v našem programu museli bohužel vzdát Muzejní noci a tím pádem jsme si říkali, že by bylo moc fajn, kdyby se mohli rodiče s dětmi dostat k nám do muzea v souvislosti s naším novým parťákem, naším novým pavoučím maskotem. Dnes jsme také právě zahájili hledání vhodného jména pro našeho maskota. Myšlenkou dnešního dne je, aby si děti prošly zábavnou pavoučí trasu, na které je čeká několik úkolů a též zajímavého poznání ze světa pavouků. Aby navštívily naše expozice, pomohly hledat vhodné jméno pro maskota a prostě měly pohodové odpoledne se svými blízkými tady u nás v muzeu. Musím říci, že všechny nás tady překvapuje jak velký zájem o dnešní akci je a to nám dělá radost a zároveň to je výzva do další práce” říká za Muzeum východních Čech Lucie Peterková.

 

Od 18-té hodiny začala hudební produkce Komorních těles Filharmonie Hradec Králové. Na střeše muzea zahrálo Klarinetové trio FHK – Jaromír Němec, Pavel Plašil a David Langášek. U fontány ve vstupní hale zahrálo Smyčcové trio FHK – Antonín Burda – housle, Václav Zajíc – housle a Jakub Kocna – viola a pod kopulí muzea zahrálo Královéhradecké kvarteto – Alena Hübnerová – housle, Jaromír Křováček – housle, Petr Kovář – viola a Diana Bartáková – violoncello.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ZuEaubu2tbw&t=”]

Od 18.00 do 23.00 hodin – po skončení dětské části programu bylo možné vystoupit na terasu muzea a užít si unikátní výhled na večerní Hradec Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rfph Previous post Rock for People Home míří do vašich měst i domovů
Befunky Collage Next post Domluveno! Mountfield HK a SC Kolín jsou partnerskými kluby