22. 4. 2024
5118400 Img Jan Malacova Mpsv V1

MPSV vyhlásilo 2. kolo dotační výzvy na mimořádné odměny pro zaměstnance sociálních služeb. Ti mohou dostat až desetitisíce korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve čtvrtek 9. července 2020 vyhlásilo druhé kolo dotační výzvy na mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách.V prvním kole si podalo žádost na odměny pro zaměstnance celkem 76 % poskytovatelů sociálních služeb v objemu více jak 2 miliardy Kč. MPSV chce umožnit i zbylým poskytovatelům získat dotaci na odměny tak, aby je mohli vyplatit všem zaměstnancům, kteří po dobu krize, tedy v období od 13. března do 31. května, pečovali o klienty v sociálních službách.

„Někteří poskytovatelé sociálních služeb bohužel nestihli požádat o dotaci na odměny pro své zaměstnance. Ale já chci, aby za svou vytrvalost a snahu překonat náročné období byli skutečně odměněni všichni lidé zaměstnaní v sociálních službách. Proto jsme se rozhodli, že těmto sociálním službám dáme druhou šanci zažádat si o mimořádné odměny,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

V prvním kole si podalo žádost 1 653 z 2 163 poskytovatelů. To znamená, že si požádalo 76 % všech poskytovatelů. MPSV tedy obdrželo žádosti na podporu zaměstnanců v 4 394 z celkově 5 765 registrovaných sociálních služeb. V prvním kole tak byly podány žádosti na dotaci v celkovém součtu 2 030 394 917 Kč. Přehled úspěšných žádostí naleznete ZDE.

Někteří poskytovatelé však žádost podat nestihli, a to zejména z dále uvedených organizačních nebo technických důvodů:

• nestihli zpracovat přehled odpracovaných hodin u svých zaměstnanců;
• organizace neměla zřízenou datovou schránku nebo elektronický podpis;
• nebyl zajištěn aktuální přístup do OKsystému (u nově vzniklých organizací nebo u těch, kde došlo k personálním změnám);
• organizace neobdržela od MPSV informační e-mail o dotačním titulu, kvůli neaktuálním nebo chybně zadaným kontaktním údajům v registru apod.

Jak se bude odměňovat?

Dotace je určena pro všechny zaměstnance v sociálních službách, které si doposud o tento druh podpory nepožádaly, kromě zdravotnických pracovníků, které nelze touto dotací vyplatit (gesce Ministerstva zdravotnictví).

Podle zákona poté musí být dotační titul zveřejněn po dobu alespoň 30 dní. Poskytovatelé sociálních služeb budou moci žádat o tuto dotaci od 10. července 2020.

Bližší podmínky naleznete ZDE.

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/mpsv-vyhlasilo-2-kolo-dotacni-vyzvy-na-mimoradne-odmeny-pro-zamestnance-socialnich-sluzeb-ti-mohou-dostat-az-desetitisice-korun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Hřiště v Trojické ulici v Náchodě má nový povrch
Dsc 0611 Next post Votroci si ve Vítkovicích s chutí zastříleli