4. 12. 2023
P1380278

Mountfield HK v posledním zápase základní skupiny Hokejové ligy mistrů porazil rakouský Moser Medical Graz 99ers 7:1

Ve středu 16. října byl k vidění v ČPP aréně velmi disciplinovaný zápas obou týmů, neboť během něj byli vyloučeni pouze tři hráči. Mountfield HK předvedl vynikající výkon a  po zásluze v posledním utkání základní části Hokejové ligy mistrů bral výhru. Hradečtí postupují do další fáze Play-off .

  1. třetina

Jediný gól této třetiny padl z hradeckých hokejek a to v čase 05:21, kdy Matěj Paulovič šikovně nahodil puk před bránu, do branky jej tečoval Jordann Perrett, hostující brankář Thomas Höneckl byl bezmocný.

2. třetina

První gól druhé třetiny vstřelili hostující hokejisté a a to v čase 27:41, kdy Dwight King dostal ostrou přihrávku z pravé části kluziště a kotouč doklepl za záda domácího gólmana Štěpána Lukeše.  Hradecké vyrovnávací gól povzbudil k větší aktivitě a ta přinesla v čase 33:30 gól na 2:1, který zaznamenal Tomáš Vincour. Gólový příděl této třetiny byl vyčerpán.

3. třetina

přinesla pořádnou porci gólů a hradečtí fanoušci si užili skvělou hokejovou podívanou. V čase 44:01 dal gól v přesilové hře Matěj Paulovič. Stav utkání 3:1. Další gól dávají domácí v čase 48:57, Maris Bičkevis byl sám v bezprostřední blízkosti hostující brankáře Thomase Höneckla a nekompromisně skóroval. Stav utkání 4:1. Další gól dávají hradečtí v čase 54:03 a po to akci, když Adam Kubík vystřelil dělovku z pravého kruhu, hostující gólman byl bezmocný. Stav utkání 5:1. Šestý gól z hradeckých hokejek padá v čase 56:24, Matěj Paulovič vystřelil parádní ránu a Thomas Höneckl se jen otáčel smutně do branky za pukem. Poslední gól v utkání padá  čase 58:13, kdy Lukáš Cingel vypálil z pravého kruhu a odražený puk si našel Radovan Pavlík a nekompromisně zvýšil stav utkání na 7:1 pro Mountfield HK. Utkání si užilo 2569 diváků a ovace pro domácí hokejisty nebraly konce.

V osmifinále se střetne Mountfield HK s německým týmem Adler Mannheim

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Moser_Medical_Graz_99ers_7_1/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Areál 1 Previous post Novobydžovské odborné dílny a učebny prošly modernizací
Ilustracni Next post O absolventy humanitních a společenskovědních oborů je na trhu práce zájem, vyplývá z unikátního průzkumu