Hradečtí přivítali v ČPP Aréně v sobotu 7. září tým švédské soutěže SHL Frölundu Indians, aby tak mohli vkročit do čtvrtého utkání Champions Hockey League 2019/20. Třitisíce diváků vidělo  zajímavé utkání s pohlednými akcemi.

1.třetina

Hned první dějství přineslo rychlý gól a to ze strany hostující Frölundy, která od úvodního vhazování hrála velmi ofenzivně. V čase 03:40 Z pravého mezikruží vystřelil dělovku Max Friberg a skóroval. Tlak hostující týmu stále pokračoval a švédský tým z něj vytěžil další branku a v čase 07:45, kdy nejprve na Marka Mazance putovala střela Patrika Carlssona, kterou Mazanec úspěšně zlikvidoval, ale na dorážku Ryana Lasche již nestačil. Skóre zápasu tak bylo již 2:0 ve prospěch hostujícího týmu. Hradečtí se snažili rychle oklepat z náhlého přídělu dvou branek a to se jim podařilo v čase 10:48, kdy Mislav Rosandić skóroval po skvělé přihrávce, kterou na svou hokejku dostal zpoza branky od Matěje Pauloviče. Indiáni se však nenechali zaskočit a v čase 11:35 přízemní střelou od modré čáry překonal domácího gólmana Julius Bergman. Mountfield HK nepřestal bojovat a nepříznivé skóre 1:3 chtěl co nejdříve korigovat, což se podařilo v čase 15:41 Radovanu Pavlíkovi, který po svém zrychlení bez asistence skóroval a na kostce nad ledem svítil stav Mountfield HK : Frölunda Indians 2:3. Nervozita v obou týmech začala stoupat a hradečtí měli možnost nejen přesilovky 5 na 4 díky faulu v čase 16:35, ale po dalším faulu v čase 18:26 dokonce měli možnost hrát 5 na 3, na to však bylo pouhých 9 vteřin. Dále pak pokračovala přesilová hra domácích 5 na 4, o kterou se však v čase 19:18 připravili díky faulu Aleše Jergla. V prvním dějství již gól nepadl a tak si fanoušci během první třetiny vychutnali neskutečnou porci gólů.

2.třetina

V této třetině gól nepadl, o nebezpečné akce  však nebyla nouze jako například v čase 21:40, kdy u hostujícího brankáře Johana Mattssona stálo obrovské štěstí, kdy ustál střelu Filipa Pavlíka a dorážku Radka Pilaře, puk museli téměř z brankové čáry zachraňovat obránci Frölundy. Po té přišli dva nešťastné fauly domácích v čase 21:52 a 22:24 a po ofenzivním začátku se museli hradečtí bránit 3 na 5. Ale ani to nezabránilo tomu, aby v čase 22:36 švédským hokejistům unikl Rudolf Červený, ale střele hostující brankář odolal. Dokonce odolal i přesilovce hradeckých, která začala v čase 28:38, i když v čase 32:05 měl Johan Mattsson opět štěstí, kdy Rudolf Červený jen těsně minuly tyčku jeho branky.

3. třetina

Začátek třetí třetiny jako kdyby kopíroval úvod té první, neboť v čase 43:03 dal gól Johan Sundström i když pravda trochu se štěstím neboť, Marek Mazanec neměl chvilku puk pod kontrolou. Švédy tento gól namlsal a tak se pouštěli do dalších nebezpečných akcí, ale Mazanec úspěšně odolával. Hosté si dokonce zahráli přesilovou hru,ale tu se jim naštěstí nepodařilo zužitkovat a naopak zahrozili domácí v čase 56:17, kdy Daniel Rákos našel svou přihrávkou hříšníka vracejícího se z trestné lavice Matěje Pauloviče, ale ten hostující brankáře nepřekonal, neboť předvedl skvělý zákrok. Hlavní trenér Tomáš Martinec věděl, že již není na co čekat a tak v čase 57:28 požádal o oddechový čas a se svými asistenty Alešem KrátoškouPetrem Svobodou se rozhodli, že zkusí bez brankáře hru na 6 na 4, tento tah se jim povedl a, když v čase 58:24 Mountfield HK z hokejky kapitána týmu Radka Smoleňáka padá třetí gól domácích. Domácí v závěrečném čase ještě tlačili, ale skórovat se již bohužel nepodařilo. Přesto 3006 diváků svým hráčům zatleskalo!

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_–_Frolunda_Indians_3_4/