20. 4. 2024
P1400173

Mountfield HK porazil v osmifinálovém zápase Champions Hockey League německý Adler Mannheim 1:0

Hradečtí hokejisté ve středu 13. listopadu v ČPP Aréně předvedli výborný hokejový výkon a právem brali vítězství 1:0. Tomuto utkání by však více slušelo kdyby rozhodčí pískali “rovinu” a kdyby na zápas přišlo více než 2647 diváků.

1.třetina

Do prvního dějství skočili  domácí lvi a vlétli hostující orli s velkou vervou. Například v čase 03:05 unikl domácí Aleš Jergl, ale bohužel jeho střela narazila na beton gólmana Johana Gustafssona. Za hostující tým se ihned po této akci snažil prosadit  Tommi Huhtala, ten však svou střelu vyslal nepřesně a Marek Mazanec tak nebyl v ohrožení. Můžeme ještě zmínit jednu zajímavou akci v tomto dějství a to v čase 15:40, kdy skvělé nahození Daniela Rákose, které letělo vzduchem se snažil zpracovat Kevin Klíma, bohužel chyběly jen milimetry aby se dobře do kotouče trefil. 1. třetina se obešla bez vyloučení a také v ní nepadl gól.

2.třetina

Toto dějství přineslo poměrně rychlé vyloučení v čase 21:03 na obou stranách, jelikož se Aleš Jergl s Tommi Huhtalou pustili do vzájemné šarvátky, hra 4 na 4  nepřinesla nikomu úspěch v podobě gólu. Hradečtí po té neuvěřitelně tlačili a snažili se gólově prosadit a moc tomu nechybělo, jako například v čase 30:00, kdy Tomáš Vincour dostal skvělou přihrávku před prázdnou branku, ale neměl dostatek času k úspěšnému zakončení, navíc se hostující gólman Johan Gustafsson stačil v brance opět dostat na potřebné bezpečné místo pro svůj tým, a ani z bezprostřední blízkosti se nepodařila dorážka za jeho záda Kevinu Klímovi. K hodně kurióznímu faulu došlo v čase 36:59, kdy rozhodčí udělili trest domácímu gólmanovi Marku Mazancovi, za to že podle pravidel nerozehrál rychle puk a  zdržoval tak hru, dvouminutový trest odseděl na trestné lavici kapitán týmu Radek Smoleňák. Domácí přesilovou hru týmu Adler Mannheim přežili bez úhony a tak tedy ani v této části hry nepadl gól.

3. třetina

Hlad po gólu byl na obou stranách velký a  tak se o každý kotouč sváděl nelítostný boj. V čase 55:52 se na hradecké hokejky zaslouženě usmálo štěstí, protože Aleš Jergl překonal nejen bránícího Thomase Larkina, ale také gólmana Johana Gustafssona a Mountfield HK vedl 1:0. V čase 58:12 ještě mohl po individuálním průniku zvýšit stav utkání Radek Smoleňák, ale tentokrát byl Johan Gustafsson výborně připraven. Utkání skončilo a hradečtí hokejisté zaslouženě vyhráli v osmifinále Champions Hockey League 1:0.

Po zápase nám při krátkém povídání si, náhradní brankář německého Adler Mannheimu Dennis Endras řekl, že se mu líbila divácká kulisa domácích fanoušků a s obdivem věnoval několik vět tomu jakou dokázali vytvořit v hale úžasnou atmosféru, nezapomněl také vyjádřit poděkování pro německé fanoušky, kteří putovali za svým týmem dlouhou cestu.

Fotogalerie:  https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Adler_Mannheim_1_0/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Asp Fshk 0008jj Nahled Previous post Potřebujeme stadion! Zapojte se do akce VOTROCI SOBĚ!
1989 Jen Abde Next post Zpěvák JEN a rapper ABDE natočili píseň a klip k 30. výročí Sametové revoluce