19. 5. 2024
P1430144

Mountfield HK porazil skvělým výkonem v semifinále Champions Hockey League švédský Djurgårdens IF 3:0 a zajistil si tak účast ve finále této prestižní soutěže

Výborná atmosféra s 6161 diváky panovala v úterý 14. ledna v ČPP aréně, kde si hradečtí lvi vynikajícím výkonem, který podtrhl nejlepší hráč utkání gólman Marek Mazanec zasloužili postup do finále Champions Hockey League, ve kterém se 4. února na domácí půdě utkají s dalším švédským týmem Frölunda Indians.

1.třetina

Hned v čase 01:33 byla k vidění pěkná šance na čepelích hradeckých hokejek a to když Petr Koukal vypálil od modré čáry, ač se ostatní hradečtí hráči pokoušeli o možnou dorážku za záda Niklase Svedberga, tak se nepodařilo a stav utkání byl stále 0:0. V čase 03:09 se málem podařilo využít hostujícím hráčům přesilovou hru, když Marcus Högström vypálil tvrdou ránu na Marka Mazance, naštěstí trefil tyčku jeho branky. Za zmínku určitě stojí šance hradeckých lvů v čase 11:52, Jordann Perret se na levé straně dostal do samostatného úniku a zkusil blafákem překonat Niklase Svedberga, což se mu bohužel nepodařilo. V první třetině gól nepadl a  tak odešly oba týmy za stavu 0:0 do kabin.

2. třetina

Hradečtí lvi doslova skočili do druhé části dějství rychlým gólem a to v čase 20:53, Jakub Lev výborně obelstil švédského beka a pak nemilosrdně překonal Niklase Svedberga. Stav utkání 1:0. Djurgårdens IF tento gól pochopitelně nastartoval k ofenzivnějšímu pojetí hry a tak byly k vidění moc pěkné šance, jako například v čase 30:10, kdy Kalle Östman z mezikruží tvrdě vypálil na branku Marka Mazance, jeho rána naštěstí byla tečována hradeckými hráči a puk s končil v rohu kluziště, gólová situace tak byla zažehnána. Těsně před koncem třetiny měli skvělou šanci hradečtí a to když Petr Koukal našel chytrou přihrávkou Aleše Jergla, který hned vypálil na Niklase Svedberga, ten byl však ostražitý a tuto ránu vyrazil.

3. třetina

Lepší vstup si do posledního dějství hry nemohli hradečtí přát, neboť v čase 42:07 tvrdou ránou z levého kruhu překonal Richard Nedomlel švédského gólmana. Stav utkání 2:0. Hala doslova explodovala nadšením fanoušků, neboť všichni již v tomto okamžiku cítili, že postup do finále je opravdu blízko. Již v čase 50:47 se hlavní trenér Djurgårdens IF Robert Ohlsson rozhodl zkusit hru bez brankáře a korigovat tak negativní vývoj zápasu pro švédský tým, tento tah se mu nepodařil, neboť v čase 51:43 při druhém pokusu úspěšně do prázdné branky skóroval Aleš Jergl. Stav utkání 3:0. Ihned po inkasovaném gólu se vrátil do branky Niklas Svedberg. Posledních zhruba osm minut zápasu přineslo naprosto nečekané situace a to když, se v čase 52:09 provinil hradecký Adam Kubík hákováním soupeře a rozhodčí nařídili trestné střílení. Jacob Josefson, který byl určen za vykonavatele nájezdu zvolil pomalejší tempo a Marek Mazanec si lehkým pohybem popojel před svou  branku a hokejkou mu doslova vypíchl puk. Hala skanduje přezdívku  Marka MazanceMAZI“. V čase 58:15 Radim Šalda fauluje švédského protihráče a je opět nařízeno trestné střílení. Tentokrát byl z Djurgårdens IF vybrán Patrik Berglund, který před padajícím Markem Mazancem trefil břevno. Rozhodčí si však nejsou zcela jisti jestli náhodou nepadl gól a tak celou situaci ještě konzultují s videorozhodčím, bylo potvrzeno trefené břevno a gól nepadl, opět hala aplauduje Marku Mazancovi. Další gól již nepadl a po zaznění závěrečné sirény všichni hráči jedou objímat Marka Mazance k jeho brance.

V hale je úžasná atmosféra, všichni fanoušci ve stoje odměňují potleskem hráče Mountfieldu HK za jejich výkon a postup do finále. Hokejisté několikrát dokola objíždějí s děkovnými gesty kluziště.

Po zápase se nám podařilo krátce si popovídat s Radovanem Pavlíkem, který nezakrýval velkou radost z vítězství a postupu do finále.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Djurgardens_IF_3_0/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Min Previous post Trejd s rivalem. Místo Mateje Pauloviče přichází Oscar Eklund
Page1 Next post V Praze budou na jaře koncertovat dvě kapely nominované na prestižní hudební cenu Grammy