4. 12. 2023
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Mountfield HK poprvé v Generali Česká Cup zakusil porážku, ta přišla z čepelí olomouckých hokejek

Utkání v čase 01:34 otevřel hradecký Lukáš Cingel pěknou střelou zápěstím, ale bohužel od této chvíle převzali aktivitu olomoučtí hráči a ještě během první třetiny se jim podařilo stav utkání srovnat na 1:1. Utkání a přípravné zápasy hodnotil za Mountfield HK útočník Aleš Jergl.

Pojďme ještě zpět k průběhu utkání. Ve druhé třetině byla viditelná značná dominance  HC Olomouc a zaslouženě si tak do šaten odnášeli po jejím konci prozatímní výsledek 2:4. Nutno dodat, že během necelých tří minut ve druhém dějství padly 4 branky. Ve třetí třetině zásadní hráč hradeckých tohoto utkání Lukáš Cingel snížil na 3:4. V závěru utkání se díky odvolání brankáře domácích Marka Mazance a přesilové hře dostali hradečtí do přečíslení 6 na 3, ale i přes značný tlak se bohužel nepodařilo vyrovnat a olomoučtí si tak z hradeckého ledu zaslouženě odváželi výhru 3:4.

Jak hodnotil utkání Aleš Jergl?

Sice jsme dali první gól, ale zaspali jsme  začátek utkání. Dost jsme polevili a pak jsme už jen dotahovali.

Jak vnímá přípravné zápasy?

Já si myslím, že přípravné zápasy mají celkem velkou úroveň a jedou  ve velkém tempu. Jdou také poměrně rychle za sebou.

Co dnešní utkání proti Brnu?

V Brně to bývá vždy cvrkot. Brno sice ještě nevyhrálo, o to s větší chutí půjdou do utkání, ale my také nechceme nechat nic náhodě a pro výhru uděláme maximum.

Co přesilové hry a Mountfield HK?

Zkoušíme při tréninku různé varianty do přesilových her, tím že liga bude začínat ještě za dlouho, tak můžeme tyto věci pilovat. Je nám jasné, že přesilové hry budou rozhodovat zápasy. 

 

Poslední zápas skupiny C (6.kolo) odehraje dnes Mountfield HK na půdě HC Kometa Brno od 18 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4048749 2451076 Whatsapp Image 2020 08 19 At 18. 26. 37 Previous post Ministr Petříček podpořil export českých lyží i zakázky pro obranný průmysl
2 Next post LDN v Hradci Králové obnoví návštěvní hodiny. Lidé se před návštěvou budou muset objednat