V pátek 21. února ve 47. kole Tipsport extraligy se před 5006 diváky v poslední třetině rozplynul sen o vítězství domácích. Na tiskové konferenci nám k zápasu řekl hlavní trenér Mountfieldu HK Tomáš Martinec : „Mrzí mě, že jsme dělali velké chyby, kterých Litvínov využil ke skórování”.

1.třetina

Hradečtí lvi vystrčili své drápy gólovou akcí v čase 02:13, kdy po pěkné kombinaci Patrika Miškáře  a Lukáše Cingela skončil kotouč za zády gólmana Jaroslava Januse. V čase 03:50 navíc posílají litvínovští faulem Mountfield HK do přečíslení, kterého domácí velice rychle využívají v čase 04:02, Oscar Eklund od modré čáry vyslal hbitou střelu na litvínovskou branku, tu šikovně  za záda Jaroslava Januse tečoval Aleš Jergl. Stav utkání 2:0. Průběh utkání se začal rýsovat celkem jednoznačně, což se v dalších minutách ukázalo jako velký omyl. V čase 08:03 padá gól z litvínovských hokejek, pěkné přečíslení dva na jednoho využil tvrdou střelou Richard Jarůšek. Stav utkání 2:1. V čase 16:48 vstřelují na 3:1 gól hradecké hokejky, velmi svižný postup do útočného pásma předvedli Aleš Jergl a Kevin Klíma, druhý z aktorů se gólově zapsal do statistik.

2. třetina

V tomto dějství měl pěknou šanci ke skórování Jordann Perret, který chtěl dorážet po ostré střele v čase 36:33, avšak litvínovský Jaroslav Janus tento pokus úspěšně zlikvidoval. Gól pak přichází v čase 39:40, kdy Michal Moravčík tečoval střelu na Marka Mazance, ten jí však nešťastně vyrazil na volného Tomáše Pospíšila, který úspěšně skóroval. HC Verva Litvínov snižuje stav utkání na 2:3.

3.třetina

přinesla pěkně divoký vývoj. Velmi rychlý gól vstřelují hradečtí lvi v čase 40:30, kdy Aleš Jergl pěkně přihrál na dnes výborně hrajícího Kevina Klímu, který neuvěřitelně zrychlil a poslal puk na Jordanna Perreta, který úspěšně skóroval. Stav utkání 4:2. Pak už bohužel přišel nástup Litvínova. V čase 42:45 snižuje na 4:3 kanadský Samson Mahbod, který po patnácti vteřinách využil výhodu přesilové hry. Tlak Litvínova narůstá a hostující tým vyrovnává v čase 44:55, když se již podruhé prosadil Richard Jarůšek. Stav utkání 4:4. Po odehrání řádné hrací doby je stav nerozhodný a tak se jde do prodloužení.

Prodloužení

V čase 60:57 předvedli moc pěknou akci hostující hráči, Viktor Hübl a František Lukeš, naštěstí byl Marek Mazanec výborně připraven. Další šanci ke skórování měl dnes skvěle hrající Lukáš Cingel, který vystřelil na Jaroslav Januse, ten si se střelou poradil bez problémů. Jelikož v prodloužení gól nepadl, museli o výsledku rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy

Domácí tým se rozhodl na nájezdy vyměnit brankáře  a do branky tak putoval Štěpán Lukeš. Jelikož se hostující HC Verva Litnínov prosadila hned třikrát a Mountfield HK ani jednou, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Mountfield HK podlehl HC Vervě Litvínov po samostatných nájezdech 4:5.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_VERVA_Litvinov_4_5_po_samostatnych_najezdech/