22. 4. 2024
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Mountfield HK je v Generali Česká Cup stále neporažen, dnes ho čeká duel s Olomoucí

Hradečtí Lvi ve 4. kole Generali Česká Cup zdolali na domácím ledě ve čtvrtek 13. srpna Pardubice v prodloužení 6:5. Nad prozatímní proběhlými přípravnými zápasy se s námi ohlíží gólman Marek Mazanec.

Úvod do utkání s Pardubicemi se moc nevydařil, neboť  v úvodu druhé třetiny prohrávali Hradečtí Lvi 0:2. Ale pak nejen, že skóre srovnali, ale také se jim podařilo dostat do vedení 3:2. V tento moment opět Pardubice zabraly a díky třem gólovým trefám se skóre zápasu otočilo ve 44. minutě v jejich prospěch na 3:5 Hradečtí s pořádnou vervou dvěma góly zápas vyrovnali na 5:5 a zápas šel po vypršení řádné hrací doby do prodloužení. V čase 63:55 Mountfield HK využil naprosto znamenitě přesilovou hru 5 na 3 a po kombinaci Lukáš Cingel, Petr Zámorský a Radek Smoleňák padá vítězný gól z hradeckých čepelí, o který se postaral poslední jmenovaný. Po tomto vítězství si hradečtí zajistili účast v play off tohoto turnaje.

Co pro gólmana Mountfieldu HK Marka Mazance znamenají přípravné zápasy?

„Určitě jsme rádi, že se nám daří, ale nesmíme se nechat uchlácholit. V přípravných zápasech nám jde především o to, aby si vše dobře sedlo v kabině  a ukázal se herní projev. Ale až  přímo v lize se ukáže, kdo jak na tom je. Přeci jen jde nyní o přípravu“, a dále Marek Mazanec pokračuje „Přípravné zápasy mají opravdu velký náboj, což mě docela překvapuje, protože poslední zápas s Pardubicemi byl jako sedmý zápas play off . Zatím jsem moc spokojený s naším herním projevem. Pravidelně se střídám se Štěpánem Lukešem v brance, abychom byli do sezóny dobře připravení a  chytli jsme ten správný rytmus.“

Jak vnímá příchod nových hráčů do týmu?

„Po příchodu nových hráčů vnímám, že máme větší rychlost, sílu, techniku a celému týmu a hernímu projevu to prospělo”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Byly opraveny interiéry budovy ZŠ Komenského v Sokolské ulici
Image Proxy Next post Již po sedmnácté se ponese podzim v Klicperově divadle v duchu Čekání na Václava