Pardubice – Již po páté se žáci ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích zúčastnili Motivačního programu Prokopa Diviše, který vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce. Na slavnostním vyhlášení v Hudební síni v Pardubicích si devět oceněných studentů převzalo své šeky a diplomy. Letos byli poprvé oceněni i nejlepší žáci, včetně těch z prvního ročníku, kteří se zapojili do elektronické podoby programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici sbírají body po celý školní rok podle svých studijních výsledků, účasti na soutěžích a dalších aktivitách. Hlavní motivací jsou peněžitá odměna a ocenění. První tři místa mají odměny ve výši 16 000, 11 000 a 7 000 Kč.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Pardubicích se do programu zapojila již popáté. „Motivační program Prokopa Diviše podporuje a motivuje mladé elektrotechniky, učí je přemýšlet komplexně a být aktivní,“ říká ředitel školy, Petr Mikuláš.

Celkové výsledky Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice

 obory kategorie „H“

  1. místo Jan kalous
  2. místo Vojtěch Zahálka
  3. místo Filip Kuběnka

obory kategorie „L“

  1. místo Jonáš Rys
  2. místo Jakub Vokáč
  3. místo Matěj Šisler

obory kategorie „M“

  1. místo Vojtěch Dušánek
  2. místo Matěj Urban
  3. místo Jakub Kovář

Společnost ČEZ Distribuce spolupracuje s dlouhodobě vychovávajícími školami. Program pomáhá podpořit nadané studenty, kteří se často uchází o zaměstnání v energetice. Peníze, které studenti získají, mohou použít například na cestování, autoškolu nebo nákup nářadí.