23. 5. 2024
Pexels Energepiccom 175039

Most v Temném Dole je v havarijním stavu, projedou jen vozy do 20 tun

Královéhradecký kraj částečně omezil dopravu na mostě číslo 296-009 v Temném Dole. Mimořádná prohlídka ukázala, že most je v havarijním stavu a v současné době unese maximální váhu 20 tun.

Po zimě jsme zkontrolovali most v Temném Dole a zjistili jsme, že jeho stav je bohužel horší, než jsme předpokládali. Na základě aktuálních odborných stanovisek jsme proto zavedli dopravní omezení, které zakazuje vjezd vozidel těžších 20 tun, autobusy zde ale budou moci projíždět nadále,“ uvedl radní pro dopravu Václav Řehoř.

Na mostě aktuálně platí omezení rychlosti na 30 km/h a průjezd je zúžen do jednoho jízdního pruhu. Od 7. května je zde navíc doprava řízena kyvadlově pomocí semaforů a zmíněný zákaz vjezdu pro vozidla nad 20 tun.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

„Plánovali jsme demolici stávajícího mostu a následnou stavbu nového. Jak se ale ukázalo, stavební práce budou potřeba dříve. Projektovou dokumentaci zpracovanou máme a budeme dělat vše pro to, abychom tuto investici co nejvíce urychlili, dodal radní.

S ohledem na to, že most je jedinou přístupovou cestou do Pece pod Sněžkou a dalších obcí této části Krkonoš, budou zde vozidla moci nadále projíždět. „Prosíme všechny řidiče, aby respektovali zavedená dopravní omezeníVěc jsem projednal s místními starosty, aby své obyvatele o této věci informovali, a požádali jsme také o spolupráci Policii ČR, která bude na dopravu dohlížet, doplnil radní.

Správa silnic Královéhradeckého kraje provádí prohlídky mostu pravidelně. „Od poslední kontroly před třemi lety se ukázalo zhoršení stavu daného mostu ze čtvrtého stupně na nejvyšší sedmý stupeň. Kromě připravované investiční akce budeme muset na základě dalších znaleckých posudků přistoupit buď k stavebním úpravám, případně k přípravě mostního provizoria, na které by byla doprava svedena,“ informoval radní Václav Řehoř.

Královéhradecký kraj své mosty kontroluje pravidelně dvakrát do roka, jednou za čtyři se pak provádí hlavní kontrola, kterou na mostě v Temném Dole kraj uskutečnil mimořádně už po třech letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (4) Previous post Projekt Zampi pátračka končí
Oprava M. Gorkého 2 Next post Trutnov vyzkoušel unikátní metodu opravy vozovky