23. 5. 2024
103664477 10216756808688865 234354838163054101 O

Město se stane poskytovatelem sociálních služeb

HRADEC KRÁLOVÉ – Provozovatelem odlehčovací služby v Honkově ulici bude město, a to prostřednictvím nové organizace, takzvaného zapsaného ústavu Sociální služby města Hradec Králové. Jeho zřízení s vkladem ve výši tři miliony korun včera schválili zastupitelé.

„Důvodem pro zřízení nové organizace, tzv. zapsaného ústavu, je zajištění provozu odlehčovací služby, jejíž nové zázemí nyní vzniká v Honkově ulici,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Hradec Králové Marek Šimůnek. Záměr provozovat odlehčovací službu prostřednictvím městem založeného zapsaného ústavu schválilo zastupitelstvo města již v srpnu loňského roku. Předpokládá se, že nová organizace požádá v brzké době o registraci odlehčovací služby na krajském úřadu a následně bude tato služba zařazena do krajské sítě, což povede k nastavení udržitelného financování provozních nákladů. „V nejbližší době bude zajištěno zapsání ústavu do veřejného rejstříku a organizováno úvodní zasedání správní rady, která začne řešit organizační záležitosti, například vybavení interiérů objektu či personální otázky, zejména obsazení postu ředitele nové organizace,“ doplňuje Šimůnek.

[su_youtube url=”https://youtu.be/9aoL0_bm4Es”]

Samotná stavba odlehčovací služby v Honkově ulici pokračuje zatím podle plánu. Stavební firma počítá s dokončením stavby během letošního podzimu. Výstavba se teď nachází ve fázi hrubé stavby, která by měla trvat do konce března. Následovat budou práce uvnitř stavby jako jsou vnitřní omítky nebo technické zařízení budovy například kanalizace, kabeláže a vzduchotechnika.

Zdroj: https://www.hradeckralove.org/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The Czech Crown 3980871 1280 Previous post Občanské poradny hlásí nárůst problémů s dluhy
Collage Next post Pomoc druhým nás často nic nestojí, učí na zdrávce