19. 5. 2024
Tornado 1193184 1280

Město Hradec Králové zvládlo orkán bez výraznějších komplikací

Vichřice, která se během pondělí prohnala Českou republikou, nenapáchala ve městě Hradec Králové žádné větší škody a nedošlo ani k žádnému zranění. V městských lesích byly poškozeny pouze jednotlivé stromy, ve městě bylo vyvráceno nebo polámáno 11 stromů, dva z nich poničily oplocení u městských zařízení. Městský majetek ale zůstává podle prvotních informací bez výrazného poškození.

„Orkán, který se prohnal Českem, neměl naštěstí v Hradci Králové tak ničivé dopady. Následkem silného větru došlo k poškození zhruba 300 m3 stromů, vždy se ale jednalo o jednotlivé kusy, které byly buď zlomené nebo vyvrácené. Ročně společnost Městské lesy Hradec Králové těží 17 200 m3, takže poškozené stromy vichrem odpovídají asi 2 % roční těžby,“ říká Pourová. 

Ve městě došlo k pádu 13 stromů. „Po dopoledním prověřování zatím máme hlášené pouze menší škody způsobené městskou zelení. Dva spadlé stromy poničily oplocení městských zařízení. Jeden strom poškodil oplocení mateřské školy Zvoneček ve Štěchově ulici a v ulici Polní spadl strom na oplocení ZUŠ Střezina,“ sděluje ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Další nemovitosti, které jsou ve vlastnictví města, jsou po vichřici bez výrazného poškození. 

Technické služby Hradce Králové se na přicházející silný vítr připravovaly již s předstihem. „Vzhledem k varování Českého hydrometeorologického ústavu před nejvyšším stupněm větrného nebezpečí jsme po dobu trvání výstrahy uzavřeli hradecké hřbitovy. Hned v ranních hodinách bylo doporučeno omezit vycházky dětí do parku, na veřejná prostranství se stromy a na zahrady mateřských a základních škol,“ dodává Pospíšil.  

zdroj: https://www.hradeckralove.org/mesto-zvladlo-orkan-bez-vyraznejsich-komplikaci/d-71630/p1=16897

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc01893 Previous post Fakultní nemocnice Hradec Králové získá do dvou let nový nemocniční informační systém
Dsc 3649 Next post Učebny a odborné dílny na hradecké Vocelovce prošly modernizací