29. 5. 2024
800px Magistrat Hradec Kralove

Město Hradec Králové získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu

Stavba lávky přes Labe u hradeckého kongresového centra Aldis má začít za pár měsíců. Městu se nyní podařilo na stavbu lávky, jejíž cena je 133,7 milionu korun bez DPH, získat rozhodnutí o poskytnutí více než stomilionové dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Přijetí dotace na základě vydaného rozhodnutí včera schválili radní města.

„Dle vydaného rozhodnutí o poskytnutí dotace můžeme na stavbu lávky získat dotaci v celkové výši téměř 102,7 milionu korun včetně DPH. Jedná se o nejvyšší možnou částku, kterou jsme vzhledem k dotačním podmínkám a podané žádosti mohli získat,“ říká náměstkyně primátora pro oblast městských dotací Monika Štayrová. Město díky ní zvládne pokrýt přibližně dvě třetiny celkových nákladů.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Se zahájením stavby lávky přes Labe město počítalo v říjnu letošního roku. Radnice ale nyní předpokládá, že by stavební práce mohly být zahájeny už o pár týdnů dříve. „Budova banky ČSOB, na jejíž dokončení bude lávka navazovat, bude v srpnu uvedena do provozu. Se stavbou lávky bychom tedy mohli začít po prázdninách,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha. První chodci nebo cyklisté by se po nové lávce mohli na druhý břeh Labe dostat už začátkem roku 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Previous post Kemp Stříbrný rybník nabízí zázemí pro školy i rodiny s dětmi
Img 20210623 191138 Snapseed Next post Skvělý 26. ročník mezinárodního divadelního festivalu Regiony v Hradci Králové je minulostí